| eu_2231 a întrebat:

Ce parere aveti despre existenta fantomelor?

Răspuns Câştigător
| emma_6707 a răspuns:

Fantome? sau mai bine spirite legate de pamant?
eu cred ca exista si daca sunteti destul de atenti puteti simti spiritele pe langa voi, de cate ori nu vi s-a intamplat ca sunteti supraveghiat ca sa spun asa si cand v-ati uitat nu era nimeni?
spre exemplu eu la metrou am simtit c am fost imbratisata, cand m-am intors nu era nimeni...
ma rog, cred in paranormal si cred in spirite legate de pamant

21 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Eu nu cred. Fantomele apartin folclorului occidental.

| juniper a răspuns:

@emma mie chiar mi s-a intamplat sa fiu supravegheata, dar fantomele sunt niste fiinte care au murit si nu au gasit lumina, astfel sunt blestemate sa umble pe Pamant pentru totdeauna. Unele spirite sunt bune, altele sunt rele.

| User a răspuns:

Pai sunt niste oameni morti care stau pe invisiblelaughing.

| Kosmin19 a răspuns (pentru User):

A fost buna rau asta laughing).

| Oktavian a răspuns:

Nu exista fantome sunt doar vorbe goale!

| Psycho a răspuns:

Ce parere avem despre existenta lor? sau daca credem sau nu ca exista?

| Psycho a răspuns:

Oktavian, de unde stii ca nu exista? ai fost tu in toata lumea sa cauti si te-ai convins ca nu exista?

| Psycho a răspuns:

Blackheart, tu ai fost cu oktavian prin lume la vanatoare de fantome si ati vazut ca nu exista? [paul, buna buna asta cu oamenii morti care stau pe invisiblelaughing]

| 61n4 a răspuns:

Nu stiu. dar imi place despre elehappydevil

| primaru a răspuns:

Da exista, sunt sufletele unor oameni care nu siau terminat ce aveau de facut cand traiau, si incearca sa influienteze anumite persoane sa le indeplineasca treada. sau fantome care sunt ale unor criminali care incearca sa omoare oamenoi. exista o multime de cazuri.

| BlackHeart a răspuns:

Eu sunt sigura ca nu exista, dar filmele si cartile cu ele sunt minunate big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despre existenta lor nu am nici o parere.despre inexistenta lor am o parere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fantomele sunt de fapt rezultatul faptului că Chuck Norris omoară oameni mai repede decât poate Moartea să îi proceseze laughing)))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu totusi cred ca exista fantome!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa mai cred. dar as spune mai degraba ca exista au fost situatii mai grele pentru o adolescenta.in general probleme cu baietii iar seara cand ma inchideam in camera si plangeam se auzeau soapte si cineva imi spunea sa nu mai planga si imi dadea sfturi si simteam cum ma mangaie.sunt sigura ca existna lor este de 90%

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu exista si orice om care vede filme is trucaje pe calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu ce sa mai cred. pentru ca nimeni nu ma mai crede in afara de luci

| gratian a răspuns:

Da exista

| 9999999999 a răspuns:

Fantomele exista doar in subconstiientul omului. de dincolo de realitate s-a spus ca exista asa ceva si acel cineva care a spus asa ceva pentru ca omul totusi sa aiba o teama de ceva exact ca in relitate cum e legile, cum e dumnezeu samd

| CocaCola123 a răspuns:

Eu am vazut aseara o umbra afara cu o coasa cu un om straight face nu era nimeni pe strada straight facedoar eu happy smecherie b-)