| WR104 a întrebat:

Ce parere aveti despre faptul ca planeta noastra nu este nici in centrul universului, nu este nici cea mai mare dar nici cea mai mica? Ce credeti voi ca inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| xt9000 a răspuns:

Astta inseama ca planeta nostra e doar un pion mic in acest univers.eu cred ca exista viata si pe alteplanete nedescoperite de noi.fiindca universul e infinit

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Situarea si marimea planetei noastre nu inseamna absolut nimic, este un dat obiectiv si nu cred ca au vreo relevanta parerile noastre in legatura cu aceste subiecte. Se pare ca ne potrivim conditiilor existente, daca ar fi fost alte conditii poate am fi fost diferiti, dar aceasta este o tema din genul celor "ce ar fi fost daca" si presupune doar ipoteze. Numai bine!

| NoChanceForUs a răspuns:

Vazusem un documentar in care se explica de ce planeta noastra este asa cum este azi(pozitie,climat,dimensiune, structura, etc). Motivul pentru care planeta noastra este asa este ca are o pozitie buna in Calea Lactee.Nu e nici prea in capat unde e prea frig,nici prea aproape unde densitatea stelelor e prea mare, e fix la mijloc intre "bratele" spiralei, ceea ce este iar un factor prielnic.Asta e tot.

| mgtow a răspuns:

Pe noi ce ne intereseaza unde si cat de mare e planeta, avem alte preocupari in viata cotidiana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine a spus ca planeta noastra nu este centrul Universului? Cred ca a spus-o unu' care isi incepe exprimarile cu "s-ar putea sa..." sau "banuim ca...".