| Tibs a întrebat:

Ce parere aveti despre Legea Atractiei? Ati reusit sa o folositi? Daca da va rog sa-mi explicati cum sa ajung sa o folosesc.
Am vazut documentarul "The Secret" si de atunci nu pot gasi un raspuns.

Răspuns Câştigător
| Lily8 a răspuns:

Concentreaza-ti atentia asupra lucrului/situatiei pe care vrei sa o atragi. De ex. vrei sa ai mai multi bani.Imagineaza-te ca deja ii ai. Bucura-te si fa o lista cu ce vei face cu banii.cat mai multe detalii.
Asa procedezi cu orice.
Faci o lista cu ce vrei sa atragi(preferabil o chestie odata nu 100 deodata) iti scrii si intentia ca vrei sa ai sa faci aia, apoi iti imaginezi, vizualizezi si astepti fiind deschis si vazand ce apare. Patreaza-ti increderea ca functioneaza.
La mine functioneaza de fiecare data. Plus ca acum ce gandesc atrag imediat, si trebuie sa am grija ce vreau si ce gandesc intens. happy e frumos daca vei experimenta asta. Sa atragi ce iti doresti si sa vezi cum apare e minunat. succes.
A! Iti recomand sa mai vezi filmul de cateva ori ATENT!

9 răspunsuri:
| Shammal a răspuns:

Folosesti "legea atractiei" in fiecare clipa, e rupta dintr-o lege universala ce spune ca: cea ce dai, aceea primesti (what you put out is what you get back);
fi atent la gandurile tele si ce exprimi, ai o stare de abundenta? sau te gandesti ca nu poti lua ceva pentru ca nu ai suficient; abundenta - a face ce ai nevoie sa faci cand ai nevoie sa faci; abundenta tine de atittudine; mentine o atitudine de abundenta si asta vei avea si vedea in jurul tau

| Inferno a răspuns:

Legea atractiei este doar una si a fost formulata de Newton.

| victoreanu a răspuns:

O folosesc de mult timp.
Obtin intotdeauna ce imi doresc, daca intensitatea dorintei este destul de mare.

| doctorandus a răspuns:

"Legea atractiei" este un pretext pentru a vinde literatura de prost gust. The Secret este religia imbecila in care te rogi la tine insuti sa devii milionar.

| OOOLEOOO a răspuns:

Fa rost de capitolul ''Dezangajarea limitarii : Ce anume doriti?'' (Capitolul XI pagina 160)
Din cartea Putere Nemarginita de Anthony Robbins.

Du-te cauta intr-o biblioteca cartea sau online, sari direct la acest capitol si urmeaza cei 10 pasi cu rabdare...Pas cu pas iti va dezvalui in totalitate cum se aplica acest ''secret''

| Kalla a răspuns:

Ca e faina.

| Walve a răspuns:

Este normal ca gandurile ne influienteaza felul de a fi. Dar nu e de ajuns doar sa gandesti " Cred ca azi ma simt bine" daca tu nu conectezi gandul cu tot corpul.
Daca tu esti un om pesimist si realizezi ca ti se intampla
"doar lucuri rele", e normal sa fie asa, nu numai ca gandesti asta, dar mintea, trupul si sentimentele tale sunt legate intre ele.
Trebuie sa reusesti sa inlaturi nu numai gandurile rele ci absolut tot ce e rau.
Suna cam greu, chiar imposibil, dar eu asa am facut, si inca functioneaza.

| Tibs explică:

Vreau sa stiu daca la voi functioneaza aceasta "abilitate" si in cat timp ati dobandit-o(Dati-mi exemple petrecute voua).