| Larisa7883 a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii care au bani, insa nu au si prieteni? Sunt acestia saraci?

Răspuns Câştigător
| BaRoN92 a răspuns:

Din pct meu de vedere sunt cei mai saraci! Nu se merita k pentru bani sa nu ai prieteni! Pe de alta parte in ziua de azi daca ai bani ai si prieteni dar nu prieteni adevarati ci doar prieteni din interes care nu te vor pe tine, ei vor doar banii tai! Acei oameni nu stiu bucuria de a avea un prieten adevaratwinking

25 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Cum sa nu aiba prieteni cei cu bani? Nu-mi spune ca aia saraci n-au prieteni? Ti-as fi dat raspunsul acesta: da, normal ca aia fara prieteni si cu bani sunt CEI mai saraci, da' am trecut la alte ganduri. Atat cei bogati (fara prieteni), cat si cei saraci (cu prieteni), au o bogatie de pierdut si-o saracie de castigat, si viceversa. Pun pariu ca esti o fata modesta (din toate punctele de vedere), si d-asta ai facut un astfel de post. E aiurea sa reactionezi din invidie sau ranchiuna. Atunci chiar devii saraca!winking

| Larisa7883 explică (pentru Vizitiul):

Nu ai inteles nimic.

| Vizitiul a răspuns (pentru Larisa7883):

N-am inteles nimic si d'aia mi-ai dat stupid, aaa? laughing Am inteles totul si-mi cer iertaciune!

| Larisa7883 explică (pentru Vizitiul):

Am spus eu sau am dat de inteles ca sunt invidioasa pe cineva? Nu, tu ai tras concluzia asta. Si daca imi spui ca sunt modesta din toate punctele de vedere inseamna ca ma cunosti foarte bine, ceea ce nu prea cred.

| Vizitiul a răspuns (pentru Larisa7883):

Auzi, tu vorbeai despre baietii cu bani, dar fara prieteni? De ce n-ai vorbit despre cei fara bani, dar cu prieteni? Ah, nu esti modesta din toate punctele de vedere? Corect, drept dovada stupidul. In gandire esti mediocra...

| Larisa7883 explică (pentru Vizitiul):

In caz ca nu stii oameni sunt si femeile si barbatii. INCETEAZA SA MAI TRAGI CONCLUZII! In intrebare am spus oamneni si nu baieti asa ca fii tu destept si recunoaste ca tu esti cel care a gresit.

| Vizitiul a răspuns (pentru Larisa7883):

Mai, eu as recunoaste, da' stiu ca nu toti oamenii sunt oameni. Adica, nu toti barbatii sunt barbati si nici toate femeile nu-s femei. Destept sunt acum, ca nu recunosc ceva ce nu trebuie recunoscut.

| Larisa7883 explică (pentru Vizitiul):

Dar ce sunt toti oamenii daca nu oameni? Tu desteptule!

| Vizitiul a răspuns (pentru Larisa7883):

Hai sa te fac sa pricepi si tu...Nu toate vinurile pe eticheta carora scrie un anumit soi de strugure si au in componenta lor acel soi de strugure.

| Larisa7883 explică (pentru Vizitiul):

Hai lasa nu ma mai face sa pricep.

| Vizitiul a răspuns (pentru Larisa7883):

Ca bine zici! Degeaba incerci sa torni apa pe o suprafata inclinata. N-o sa faci baie niciodata.

| Larisa7883 explică (pentru Vizitiul):

Inceteaza odata! Ai vorbit atat degeaba fara un raspuns concret.

| harciog a răspuns:

Nu stiu ma ce sa spun pentru ca eu sint si fara bani si fara prieteni dar nu percep nici cea mai mica parere de rau sau de bine.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cu sau fara bani, e alegerea fiecaruia daca sa aiba sau nu prieteni. Nu te poate obliga nimeni sa-ti faci prieteni sau sa-ti impui cuiva prietenia.

| BebeStrumf a răspuns:

Ambitiosi.Prieteni poate au dar nu pe masura asteptarilor lor.

| Paulla a răspuns:

Cei cu bani în general au prieteni, falşi sau nu.
Dacă sunt 'săraci' sau nu, e relativ.
Acum depinde foarte mult de caracterul omului, unii nu simt lipsa prietenilor la fel ca alţii. De exemplu un sociopat, crezi că-l doare în cot de prieteni?

| Paulla a răspuns:

Dacă îţi ajung de bere e bine.

| elasexygagica a răspuns:

Eu una nu am intalnit persoane bogate fara viata socialahappy

| elasexygagica a răspuns:

Saraci pe dracuhappy nu stiti ce scuze sa mai gasiti ca sa justificati ca a fi sarac e bine, mai usor cu invidia asta fata de aia bogatiwinking sunt sigura ca daca ati vedea un baiat fain cu iphone in mana ati da si casa ca sa fiti cu elwinking sau macar sa aveti iphone-ul luitongue

| Nolkyz a răspuns (pentru elasexygagica):

Mi-ai adus un zambet pe buze. (nu vreau sa spun ce fel de zambet si ce fel de ganduri il insotesc... clar ca nu de invidie laughing.nu vreau sa-ti stric fericirea). Sa dea si casa pentru un baiat fain cu iphone? Cine sa faca asta? Am trait sa o aud si pe asta. Insa nimic nu ma mai uimeste in ultima vreme.

| Nolkyz a răspuns:

Lost souls... Ei nu cunosc fericirea adevarata. Ei o cumpara.

| Owakey a răspuns:

Bună!

De ce îţi pasă de părerea noastră? N-ai unpic de minte în cap să îţi faci singur/-ă o părere?

Baftă!

| Larisa7883 explică (pentru Owakey):

Nu e problema ta, nu te obliga nimeni sa raspunzi!

| Luci009 a răspuns:

Degeaba ai bani si nu ai prieteni, de fapt daca are bani sigur are si cativa prieteni falsi care se tin dupa el/ea.
fundita?

| ionutslk a răspuns:

Din punctul meu de vedere oamenii care au bani, insa nu au prieteni nu sunt oameni bogati ci din potriva sunt niste oameni "saraci". Prietenia conteaza cu adevarat, dar in ziua de azi rar mai gasesti un prieten care sa nu fie pe interes... mai ales daca te stie ca ai banul pe tine... sincer acum am vazut chestia asta.