| Sapersters a întrebat:

Hey TPU! Ce părere aveți despre oamenii care nu au prieteni? Si de ce credeți că unii oameni nu au prieteni?

9 răspunsuri:
| anonim3247 a răspuns:

Eu nu mai am absolut nici un prieten de câțiva ani, am 50 de ani și însurat de 21 de ani.
Eu am hotărât să nu mai bag în seamă pe nimeni.
Am schimbat numerele de telefoane, m-am mutat în altă parte și nu am spus la nimeni unde m-am mutat.
Dacă văd pe stradă pe cineva cunoscut nu îl bag în seamă.
Doar nevasta răspunde la telefoane, doar ea discută cu alții dacă e ceva.
Mă simt foarte bine așa și nici nu mai vreau să cunosc pe absolut nimeni.
Am lucrat cu MII și MII de oameni de la 20 de ani până după 40 de ani.

| anonim3247 a răspuns (pentru anonim3247):

Dacă am nevoie de ceva NU apelez la vecini sau să îi bag în seamă - apelez la oameni care nu mă mai întâlnesc cu ei - reparații în casă, ITP la mașini tot timpul în alte părți și orice e nevoie.
Nu discut nici eu nici nevasta cu vecini și nimeni nu știe cine suntem sau din ce bani trăim.

| SfatuitorulPriceput a răspuns (pentru anonim3247):

*...Acum imi petrec timpul pe TPU in categoria Adolescenti* ca si completare

| anonim3247 a răspuns (pentru SfatuitorulPriceput):

Și pe alt forum unde scriu pentru milionari și IT-iști plini de bani.
Deci
- TPU scriu ca pentru unii de 16 - 18 ani
- alt forum scriu pentru oameni de 35 - 50 de ani cu foarte mulți bani
Ție îți spun să te uiți aici și să vezi ce e acolo ca altă dată să nu mai răspunzi la mișto.
https://www.tpu.ro/lista-utilizatori-care-te-ignora/

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Suntem oameni și functionam diferit pot spune.
Sunt mulți oameni care au sute de prieteni și sunt bârfiți pe la toate colturile și fața în fața prieteni buni, ce sa mai.
Oamenii sunt de 2 feluri : extrovertiti și introvertiti.
Cei extrovertiti sunt cei foarte sociabili, care se împrietenesc cu oricine, se exprima și sunt în largul lor cu absolut oricine.
Iar cei introvertiti? Ei bine fix invers.
Dar nu pentru ca sunt " ciudați " ci nu se simt atât de bine în compania tuturor.
Oamenii care sunt mai diferiti, speciali își găsesc super greu persoane pe placul lor, cu care sa se potrivească.
Nu este nimic rău să nu ai prieteni, măcar o relație buna cu propria persoana și nu au teama de a rămâne singur.

| AdioTPU a răspuns:

I-aș cataloga a fi persoane solitare de bună voie, care iubesc singurătatea mai mult decât compania oamenilor, care au poate o personalitate aparte care nu e compatibila cu a multora, de aceea preferă să se retragă in singurătate ca să creeze și să mediteze. Am o părere bună în general. Nu-mi plac oamenii prea populari, ridicați în slăvi de ceilalți.

| 199onur7 a răspuns:

Căci sunt scîrbiți de oamenii falși și preferă să fie singuri decât cu oamenii falși care iar trăda iar inlocui și vinde mai bine singur o viață întreagă așa ști că nu are cine săte vănda si trădeze sau inlocui.

| rumi36 a răspuns:

Eu nu prea am prieteni.M-am saturat sa ma port frumos cu lumea din jurul meu.
Spre exemplu la liceu am decat o prietena pentru ca restul sunt efectiv rai, eu ma port dragut cu ei si le vorbesc frumos iar ei isi bat joc de mine.
Unii oameni, ca si mine, nu se integreaza asa de usor intr-un colectiv, unii poate sufera de anxietate sociala si le este greu sa comunice...sunt varii motive.

| Marian12123 a răspuns:

Hei, nici eu nu am prieteni sau terminat acei ani sa ai prieteni sa ieși. Eu sunt în Germania acum munca, acasă, munca ca un robot nici nu am timp de ieșit.