| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce părere aveţi despre ăia care râd de oamenii săraci?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta nu o parere pozitiva. Inainte de a rade de un om caruia i s-a intamplat un incident nu tocmai placut sau de viata acestuia, incearca sa intelegi mai intai starile prin care trece in acel moment si cat de mult rau ii poti face. E foarte usor sa razi, sa critici, sa umilesti pe cineva, dar pune-te in locul lui. Cum te-ai simti? Unii oameni sunt foarte sensibili la astfel de situatii si de aici pot rezulta multe evenimente nefericite. In concluzie, o parere foarte proasta, iar partea cea mai "amuzanta" este ca nu stii cand roata se intoarce.

12 răspunsuri:
| oglindasultanului a răspuns:

Se considerau mai saraci, sunt f fericiti si multumiti de existenta lor.

| PersonajFictiv a răspuns:

Una foarte proasta.
Dau exemplu de imaturitate, rautate si prostie.
Sunt niste scarbe pentru mine.

| ShaOfHatred a răspuns:

Depinde.Unii oameni sunt saraci pentru ca nu vor sa munceasca si altii pentru ca nu pot sau pentru ca au o oarecare problema. Daca ne referim la prima categorie, zic ce vreau de ei, dar daca e vorba de oamenii care rad de a doua categorie, pieces of trash.

| Doarunaltutilizator explică (pentru ShaOfHatred):

Da,asa e, ăia care prefera mai mult sa stea pe banii altora si sa nu munceasca de lene merita intr-adevar sa fie criticati si aratati cu degetul.
Oameni din astia ar prefera sa consume alcool si tigari decat sa munceasca.
E corect ce spui si tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-e mila de oamenii saraci, care au doar bani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte proasta...despre cei care rad de oameni in general. oamenii nu au sanse egale.

Răspuns utilizator avertizat
| Moon1997 a răspuns:

Niste nenorociti de oameni..cu ce e devina bietul om ca el nu a avut parinti ca ai lui sa ii fac mai multe..sau el nu a avut posibilitatea cat tine.

| Doarunaltutilizator explică (pentru Moon1997):

Niste prosti ăia care râd de cei săraci.
Mie nu mi-ar fi milă deloc de un prost din ăsta daca ar ajunge la fel sau mai rău, asa ar merita!

| Roxette99 a răspuns:

Sunt oameni fara suflet, inganfati.
Ei rad de saraci financiar. Dar ei sunt saraci pe dinauntru