| jmarley a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii materialisti?

26 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

I remember a time when we used and abused
And we fought all our battles in vain
I remember a time we thought that passion was free
In the heat of the night... bodies aflame

| a răspuns (pentru Gizăz):

Iti plac manele in engleza?
Sau doar vrei sa pari mai interesant?
Iron Maiden are valoare dar are si dusmani.
Sau limba romana este a 8-a minune a lumii pentru tine?

| sappy a răspuns:

O parere impartiala!

| RAY a răspuns:

Ce inseamna materialist pentru tine?
pentru mine inseamna sa respecti banii, daca i respecti ai parte de ei

| neutrino a răspuns:

Acesti oameni sunt practici, macar stiu bine ceea ce vor si ceea ce pot.

| Elvina a răspuns:

Orice om normal la cap vreo o viata mai buna, ceea ce implica bani. Materialistii gandesc bine.

| suffarstar a răspuns:

Nu am nimic cu nimeni. Nu înțeleg obsesia omului de a avea mereu păreri despre absolut orice lucru. Fiecare cu filozofia lui de viața, fiecare are dreptate din perspectiva sa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am nimic cu ei daca pun si carca la treaba pentru a trai o viata plina de materialism. Daca insa prefera sa traiasca pe spinarea altora e nasol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O parere foarte proasta.

| jmarley explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru jmarley):

Nu suport genul aceia de oameni. De ce? Pentru ca habar nu au ce conteaza cu adevarat in viata. Au ochii inchisi ca sa zic asa..De asemenea oamenii de genul nu sunt sinceri. Fac lucruri dar nu le fac ca asa simt ei ci le fac pentru a obtine diferite beneficii materiale.

| jmarley explică (pentru anonim_4396):

De unde stii ca "habar nu au ce conteaza cu adevarat in viata"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru jmarley):

Pentru ca ceea ce este material asa cum vine si trece. Nu reprezinta ceea ce conteaza in viata. De acolo stiu.

| jmarley explică (pentru anonim_4396):

Orice vine si trece, nu doar ce este material

| anonim_4396 a răspuns (pentru jmarley):

Acum depinde ce viziune ai asupra lumii si cum o percepi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oameni care isi cauta linistea burtii.Eu o caut pe cea a sufletului de parca as stii ce-i ala.

| frostxtq a răspuns:

Niste ratati. Un om cu creier isi va indeplini singur visele, nu va depinde de altii si de banii altor oameni.

| anonim_4396 a răspuns (pentru frostxtq):

Mai degraba prosti decat ratati. un ratat nu are nimic, un materialist are mai de toate.

| frostxtq a răspuns (pentru anonim_4396):

Materialist nu e sinonim cu destept, ci mai degraba cu ipocrit. Oricum un om ratat este un om prost. Daca ai inteles ideea nu vad de ce ma corectezi.

| Happyjump a răspuns:

Că se înmulțesc ca ciupercile pe c*r.

| a3e6u9 a răspuns:

Oamenii materialiști sunt victime ale societății de consum în care trăim.

Noi nu deținem nimic de fapt, totul e o iluzie. Unii cad pradă iluziei și devin egoiști sau chiar obsedați să aibă cât mai mult.

Cea mai mare comoară e înțelepciunea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru a3e6u9):

Uhhh...

Yeah!

https://www.youtube.com/watch?v=OFtNChII78k

| anonim_4396 a răspuns (pentru a3e6u9):

Bravo bah, nota 10. Cei materialisti ajung intr-un moment dat cand se vor intreba :nah, mi-a venit ceasul si pentru ce am trait? Sa tot adun, sa am? Ce am facut de fapt pentru sufletul meu, pentru linistea mea sufleteasca, in afara ca am stat cu gandul sa nu cheltui aiurea vreun ban si sa ii sporesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A fi materilist, inseamna nici copilului tau sa nu-i dai ceva, pentru ca amterialismulduce si la statutul de avar, zgarcit.

| Perseverance a răspuns:

Nu pot sa imi dau cu parerea pentru ca sunt o persoana cat se poate de non-materialista.

Cheers!

| PetrescuGbabriel18 a răspuns:

Eu cred ca materialistii sunt persoanele cu cea mai multa experienta de viata. Cei care spun ca nu stiuc ce conteaza in viata sunt doar niste frustrati care nu stiu decat sa se bazeze pe sentimente. Se spune ca banii nu aduc fericirea insa nu am auzit nicaieri sa ie trist vreun milionar.