| anonim_4396 a întrebat:

Ce s-ar intampla daca noi, oamenii, am arunca in aer luna?

23 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu ar mai fi valuri pe mare happy.

| RoCkKiD a răspuns:

Pe scurt, dereglezi complet rotatia pamantului, antimpurile, fluxul si refluxul. O gramada de plante mor chestie care duce la infometare in masa.

Iese destul de urat.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Eu ma uitam la asta cand am intrebat: https://www.youtube.com/watch?v=zbnnS7lypsc

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu https://www.youtube.com/watch?v=aGA6djLsDgs

ma bucur ca isi place stiinta si ca esti pasionat de asta

| Catrice a răspuns:

Nimic grav. De ce sa mai păstrăm luna? E un corp ceresc inutil! Ar trebui sa ieșim în strada la miting și sa protestam pentru existenta lunii.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Catrice):

Poți, te rog eu, să te abții să mai dai raspunsuri în bătaie de joc?

| Catrice a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ai văzut ce întrebări a mai pus?
Acest utilizator merita răspunsuri neserioase.

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Catrice):

Mie nu mi s-a părut așa nasoală întrebarea, e de 100 de ori mai ok decât întrebările gen dacă îmi bag dușul în vagin rămân însărcinată

| Catrice a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Ma refeream la aceasta întrebare care e pusa tot de dumnealui: 《Daca atunci cand gatesc, si tai o rosie, este vreo sansa sa tai un atom pe din doua si sa cauzez o explozie nucleara?》

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Catrice):

Mda

| Catrice a răspuns (pentru ForeverAlone97):

happy
Noapte buna, sărbători fericite în continuare, sper să-ți găsești sufletul pereche și sa te căsătorești la anul'!

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru Catrice):

Mulțumesc!

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Mie numi doresti?

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Tu nu meriți urări, tu meriți niște înjurături!
Am stat în preajma ta și am răcit! sad

| gabicoo a răspuns:

Vezi filmul "Time machine" = "Mașina timpului".

| cfrtobias a răspuns:

Cu ce te incurca?

| ForeverAlone97 a răspuns:

N-am mai avea lună

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un dezechilibru nu prea bun.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pai imagineaza ti ce s ar intampla daca luna ne ar arunca pe noi in aer! laughing)

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Mareea nu ar mai exista, multe vietati acvatice depind de maree deci ar afecta anumite specii. Satelitii au rolul de a ne apara de corpuri ceresti deci fara luna am fi mai expusi. De asemenea, luna reflecta razele lunii seara; sunt multe animale care vaneaza noaptea si inexistenta lunii le va creea probleme lor, atat si praziilor.
Ar exista de asemenea riscul ca bucati de luna sa ajunga pe Pamant in urma acestei actiuni si sa produca pagube.

| vjr1979 a răspuns:

Mai degraba or sa arunce Pamantul in aer, la cat de diabolici sunt.