| Costy19 a întrebat:

Ce semnificatie are pentru voi cifra 13? O semnificatie norocoasa sau care aduce ghinion?

19 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Sunt născut într-o zi de 13 dar n-are nicio semnificaţie pentru mine nici cu conotaţie negativă, nici pozitivă.

| EmaS a răspuns:

Este o cifra ca oricare alta.Nu cred ca un numar ar avea puterea sa faca ceva bun sau ceva rau.

| mihaibrasov a răspuns:

Eu m-am nascut pe 13, iar viata mea e cel putin aiurea si ciudata fata de multi oameni pe care ii stiu. Nu stiu daca e noroc amestecat cu ghinion, dar e diferit.

| MeScorpion a răspuns:

Nu prea ma am eu cu matematica dar pare in regula. Adica e o cifra, cat rau poate face?

| Romanian a răspuns:

Nici una, la fel ca si cifra 23.Doar prea multe coincidente si mintea celor lenesi in gandire o ia razna.In plus, crestinilor le este interzis sa creada in superstitii.

| Minks a răspuns:

Tata a murit pe 13 mai, deci ce semnificatie ar putea sa aiba?

| DyaElla a răspuns:

In general noroc?
ziua de 13 ( Martie) este cea mai ghinionista zi a anului. multi oameni au constatat ca ziua 13 este o zi controversata, la care nu poti tine pasul cu greutatzile.
Cu toate ca este jumatate din cifra zilei mele de nastere, o consider o zi ghinionista...

| Cocodrilo a răspuns:

Pe 13 ale lunilor mele nu mi s-a intamplat niciodata absolut nimic rau ceeace e de bine (=stiinta).
Daca Karl den XII al Suediei nu murea tanar (nu la 13 ani) atunci introducea in Europa sistemul octal. Adica numarai pana la 7 si apoi o luai de la capat. Deci 13 ar fi fost 11 sau 15 ar fi fost tot 13 (=filosofie).

| 2ochicaprui a răspuns:

Mie imi aduce noroc, pentru ca nu cred ca superstitii de genul asta, daca ai o gandire pozitiva, cu siguranta nu va aduce ghinionbig grin

| Deny1333 a răspuns:

Mie 13 îmi poartă noroc de când m-am născut şi nu cred în superstiţii.

| mistikk a răspuns:

Mereu mi-a adus noroc aceasta cifra consider cifra 9 cu ghinion

| claudiuflorin a răspuns:

Nu e bine sa crezi in superstitie! Nu aduce nimic. E o cifra... dar 666 asta este cifra diavolului si-a ales el cifra asta semn de rau. Dar cifra 13 e o zi normala!

| SiLvEr1337 a răspuns:

Nici una, nici alta. O cifra obisnuita.

| OnuOnulică a răspuns:

Mie imi aduce noroc.
Iubesc numarul 13.
Dar sincer sa fiu nu imi place numarul 12 si 14 laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O zi frumoasa si norocoasa.m-am nascut pe 13.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numele meu Lucian+Numele ei Andreea = 13 cifre.
Ma rog.In general inseamna noroc.

| SiSi13 a răspuns:

Pentru mine aduce noroc.
M-am nascut pe data de 13 :X

| lorena283 a răspuns:

Pai niciuna.este doar un numar cu care poti sa aduni, sa inmultesti etc.

| N3ko a răspuns:

Pai eu am nr 13 pe tricou si joc in echipa scolii si dau goluri deci e o cifra ca celelalte...popkiss