| SaveTheNature a întrebat:

Ce te face FERICIT? in ce consta fericirea ta?

Eu cred ca fericirea, se transmite si atata timp cat nu facem efort ca cei din jur sa fie fericiti, noi nu putem fi fericiti pe langa tristi(parerea mea).
Vvoi ce parere aveti? Ce va face fericiti?-Care au fost cele mai fericite momente din viata pentru voi?

11 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu stiu cit am fost fericit, nu stiu cit am fost trist, nu stiu cit am trait intens dar cert este ca am trait si inca o mai fac bucuros cu toate ale vietii.Cred ca cel mai bucuros am fost odata cu prima descoperire,(nu, e prea mult spus si prea stiintific cind de fapt este extrem de mult mai simplu)cu prima traire adevarata care mi-a demonstrat ca fac parte din tot si totul face parte din mine.Eram una cu toata existenta,undeva pe un sunt, intr-o dimineata mai racoroasa de august, la un rasarit de soare insuportabil de obisnuit.

| SaveTheNature explică (pentru harciog):

Felul tau filozofic de a vorbi,imi aminteste de cineva. De o fata Madalina, care vorbindu-mi in termeni atat de abstracti ma facea sa par, sterp in gandire.
Si era fana Victor Ciutacu...

| harciog a răspuns (pentru SaveTheNature):

Cine e Victor Ciutacu, poate ma fananicesc si eu.

| Ecea a răspuns:

Nu exista fericire din punctul meu de vedere.
Fericirea este pentru oamenii prosti.Ca sa poti spune ca esti fericit,inseamna sa nu ai nici un gand,nici o indoiala,nici un semn de intrebare,nimic.

Desigur, te poti bucura de anumite lucruri, orice lucru marut poate sa fie important pentru noi si putem sa il apreciem sau nu.Insa de la bucurie pana la fericire este un pas imens.

| mgtow a răspuns:

Poti fi fericit daca iti doresti asta, doar trebuie sa te gandesti la ce iti doresti in viata si vei atrage acel lucru pozitiv, asa faci in toate cazurile si vei fi fericit.

| ChioruL14 a răspuns:

Beau cu baietii la colt de strada mai bine ca intr-un restaurant de lux, macar acolo stiu ca daca ma imbat(si sigur ma imbat) si dau matele afara din mine, nu se uita nimeni ciudat pe mine. cu alte cuvinte sunt fericit sa fac ce-mi place, cu cine-mi place.

| Woodenpints91 a răspuns:

Ce mă face fericit? Păi,pot fi mai multe chestii, de la cele mai simple şi banale, în care alţii văd doar un simplu obiect.cum ar fi o chitară... până la cele mai complexe, cum e berea de exemplu.

| sabin89 a răspuns:

Fericirea e ca si infinitul. Tindem catre ea, dar niciodata nu o atingem.

| VladimirPutin a răspuns:

încetează să mai pui întrebări aiurea

| ZvT a răspuns:

Fericirea se transmite, dar tristetea nu la toţi. Aici depind de cât îţi pasă de cei din jur. Fericit cred că voi fi când am toate planurile realizate.

| anotimp2 a răspuns:

Familia mea, linistea, o raza de soare, o floare, prietenii care ma inconjoara---happy