| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am vazut un asa zis "ozn"
Sa va spun exact cum s-a intamplat:

Pe la 9 si jumatate seara am iesit afara sa iau o gura de aer, chiar in fata casei mele, ma uit pe cer si vad "o stea" ce parea ca survoleaza usor, mergea in linie dreapta, nu apuc sa ma uit bine la ea ca se stinse usor usor pana cand a disparut.

Vad aceasta stea de cateva luni, eu si varul meu ne uitam mai mereu pe cer si pare ca de fiecare daca o gasim, vreau sa mai spun ca nu este nici un fel de avion, avioanele au un semnal facut din luminite dar cea ce am vazut eu era static, cu o singura lumina.

Ce pareri aveti?
Ati avut experiente de genul acesta?

Răspuns Câştigător
| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Da.Ai miscat vreodata la plictiseala un laser pe perete? Intr-o vara, ma plimbam cu masina prin padure.Si vorbeam cu un prieten despre extraterestri, am vazut dintr-o data pe cer tot o stea, si se misca circular intr-un fel, dar nu uniform, exact cum misc eu in laser pe perete.Sub cerul liber am vazut asta.Nu ca mi s-a parut.O stea care se misca neuniform in toate partile cu o viteza la fel de mare cum miscam noi un laser.Habar nu am ce a fost. Poate o fi o noua tehnologie dezvoltata in Aria 51. laughing Sau, de ce nu, o alta forma de viata? Cum se misca lumina laserului pe perete, exact asa se misca acea stea, obiect zburator, sau ce-o fi.Pare stupid de pe pamant.Dar oare cu ce viteza se misca acea chestie? Si prin toate partile.Eu consider ca exista extraterestri.Prea talamb sa fii sa crezi ca suntem singuri in univers.S-au descoperit zeci de planete care au conditii asemanatoare cu a noastra, poate chiar cateva identice.Imposibil sa nu fie alte forme de viata inteligenta.Plus ca, acele piramide de tone intregi de pe vremea egiptenilor taiate precis, nu s-au facut cu bata.

8 răspunsuri:
| nutuxcristian a răspuns:

Sincer,eu iesisem cam acum 2 saptamani pana la magazin,sa-mi iau o punga de seminte, si cand am iesit din scara, era tot asa, un obiect pe cer, foarte aproape (5m),de marime medie cu o lumina foarte puternica care a trecut deasupra blocului meu. Automat, mi-a sarit in ochi, deoarece era ceva iesit din comun, adica... daca era ceva normal nu imi atragea atentia. Nu stiu ce sa zic...ne asteptam la orice! Numai bine.

| n1445 a răspuns:

Cu siguranta maine vor veni extraterestrii (glumesc) ceea ce ai vazut tu se numeste stea cazatoare

| sublime89 a răspuns:

E un satelit artificial de pe orbita Pamantului.

| AndaPunctulet a răspuns (pentru sublime89):

In sfarsit, cineva normal big grin Oricum daca ar exista extraterestri, nu ar vrea sa afle despre noi. pentru ca ei sunt mai destepti ca noi big grin

| Bøøgey a răspuns (pentru AndaPunctulet):

De unde-ti venii tie ideea asta?

| sublime89 a răspuns (pentru AndaPunctulet):

Nu putem sti sigur daca ar fi sau nu interesati de noi. Pana la urma, cred ca si noi am fi interesati de o civilizatie extraterestra mai putin dezvoltata decat noi. Cel putin eu as fi laughing
Problema e ca distantele sunt imense, si chiar daca exista, sunt probabil prea departe ca sa poata veni aici sau sa ne gaseasca prin alte mijloace.

| Alecx19 a răspuns:

Deci acum vreo doua luni am avut cam aceeasi experienta, la aceeasi ora in acelasi loc aparea o lumina ca o stea pe cer si usor usor se indeparta pana se dadea dupa deal si nu o mai vedeam din momentul aparitie pana disparea treceau cam 30 minute sau mai putin am urmarito cateva zile si facea aelasi lucru mereu, dar nu am mai observato.

| AlexCelCurios a răspuns:

Lol era OZN da tu ce credeai oricum sa rog sa nu vorbesti cu tipii inalti si blonzi caci sunt extraterestrii m-am intalnit cu un tip inalt blond (prieten) si l-am vazut ca facea semn unui OZN sa il ia nu doar eu spun asta spun si oamenii de stiinta din toate tarile
dei grija mare ca se aude la TV ca unii oameni au fost rapiti un om de tribunal
a zis stii steaua aceea care l-a luminat pe domnul iisus cristos? Acel om a spus ca aceea nu era stea ci era un OZN dar a mai spus ca ingerii erau de fapt EXTRATERESTRI eu cred in extraterestrii si in paranormal dar nu cred ca ingerii erau extraterestrii