| ka2 a întrebat:

Credeti ca exista extraterestrii? De ce am fi singurii in galaxia asta? Pentru cei care cred sa dea si un exemplu/dovada ceva (de ex eu cred ca extraterestrii au facut piramidele - sunt multe dovezi/intrebari de felul in care au fost construite)

Răspuns Câştigător
| somebody a răspuns:

Sigur ca exista.Pamantul este numai un punct de trecere dintr-o parte in alta a galaxiei pentru ei adica cea ce numesc oamenii de stiinta gauri negre.Sunt prea multe dovezi ca sa nu credem. Uitati una din explicatii ca sa vedeti si sa auziti ca nu putem avea acces la ceea ce se intampla.Nu putem fi atat de naivi sa credem ca nu exista.
http://www.youtube.com/watch?v=VJb72iw-Q44

21 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Cine, omuletii aia mici si verzi si cu antene?
îhî..crek`

cami
| cami a răspuns:

Krina.worried deja m-a trecut un fior nail biting

cami
| cami a răspuns:

Nţ.erau un fel de... spirite worried. fantome... dar cel mai tare m-a.ingrozit copilasul acela (vezi in partea dreapta).straight face

cami
| cami a răspuns:

Harciog, laughing sunt tare fricoasa si ingrozita cand vine vb de lucruri d`astea.worried
Krina, da coloana aia sonora a facut tot show-ul.+ imaginile alea care ma-ngrozeau de-a dreptul.

| Krina a răspuns:

Eu cred ca exista.Acum sa nu va imaginati ca eu cred in omuleti verzi, cu ochi scosi din orbite... sau cine stie?hee hee
Dar ar fi absurd sa credem ca suntem singuri in Univers.La fel cum noi am evoluat din ceva, poate si alte fiinte din Univers au evoluat.Chiar credeti ca doar pe Pamant sunt forme de viata?!? Putin probabil.
Iar piramidele nu au fost facute de extraterestrii.Au fost facte de oameni, la fel ca si noi.Este remarcabil cum in acea epoca puteau concepe asemenea constructii!
Au stiut sa foloseasca "scripetii", intr-o forma mai inapoiata, pentru a putea misca acele blocuri de piatra de cateva tone.
De asemenea, piramidele aveau un sistem de canalizare deosebit. Ce nu am inteles niciodata, de ce intrarea dinspre exterior spre camera funerara se afla la cativa metri de sol? Sa se fereasca de pradatori? Putin probabil.Sunt foarte curioasa la ce s-au gandit atunci cand le-au conceput.
Cititi "Cultura si civilizatia Egiptului Antic" de Constantin Daniel si "Istoria Culturii si Civilizatiei" de Ovidiu Drimba.Este impresionant prezentata tehnica mumificarii.

| Krina a răspuns:

Filmuletul cu fantomele vi l-am trimis pentru coloana sonora. Mi se pare reprezentativa laughing)))
Cred ca de la linia aia melodica te-au trecut fiorii, cami.hee hee

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Ogoaie-te! Nu suntem singuri deloc! Ai vrea tu asta?! Marea Vanga, a bulgarilor, spunea ca mai traiesc laolalta cu noi, in planuri diferite, etc, cel putin alte 4-5 forme de viata inteligenta si evoluata! Un motiv in plus pentru pudici s-o puna in cui - pudoarea! - corpul uman e frumos! - ca oricum ne vad ceilalti! Asa ca, >>> live up!, boys! Mai ia in calcul si minunile civilizatiei mayase, perfectiune calendarelor, a astronomiei lor, marea forma umana cu penisul erect din Anglia, ingrijita si pastrata!, etc... Bucurati-va de tot ce avem, Ne/egoist, ci normal si constuctiv!

| yadora a răspuns:

Tocmai am citit aseara pe net o gramada de mistere tinute de NASA sub tacere ...NU, nu suntem singuri si incetul cu incetul se apropie de noi mai mult... ei stiu deja ca suntem inferiori lor in ceea ce priveste ARMAMENT, NAVE SPATIALE,... nu de multe ori au fost gasite in SUA bucati de metal, de fuselaj de la "nave" de alta origine. Cei de pe Discovery au spus multe chestii cu f mult timp in urma referitor la cei din alta galaxie, metalele gasite nu erau de pe la noi ...componenta lor era cu mult superioara noua... abia peste cateva sute de ani urma sa se "desopere" si la noi acest material; Sunt multe dovezi dar toti tac malc...altfel risca sa nu mai vada OZN-uri toata viata lor, dar nici lumina zilei. Cum totusi oamenii sunt inventivi au reusit sa strecoare dovezi pe net si sa arate "NAVELE " extraterestre survoland anumite zone de pe TERRA; sau mare mi-a fost mirarea cand am vazut o filmare in care explodeaza o nava spatiala extraterestra deasupra unui camp ...si bucati de fuselaj au ajuns pe pamant...(de asta iti spuneam ca s-au gasit anumite componente)...ASA CA MULTE MISTERE SUNT INCA NECLARE PENTRU NOI! Dar citeste despre SCHAMBALA si acolo sa vezi suspans...fiindca "poarta "spre taramul sacru e chiar la noi in Romania ...si marturia celui care a reusit sa se intoarca de acolo ca prin minune ( de acolo nu mai poti scapa) si ce experienta a avut... PIRAMIDELE SUNT DEJA FUMATE...

| ka2 explică:

@zazu1972... eu pot spune ca am vazut ceva! legat de piramide iti spun doar un lucru din cate sunt: ATUNCI NU ERA INVANTATA ROATA! si asta spune multe, nu?winking iar legat de extraterestrii nu zic exact ca ar fi aia mari cu ochii mari, din filme... orice alta forma pot avea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista spiderman sau superman?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu crezi motivand cu piramidele? si explicatia logica unde este? eu nu cred, probabil ca exista o alta forma de viata... vreo amiba ceva... daca exista ar fi trebuit sa ne faca o vizita sau mai multe, in ultimii 37 de ani nu am intanit nici unul. tu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste "Experienta O. Z. N"Allec Hinek

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pozitia de echilibru in spatiu e miscarea de rotatie in jurul unui nucleu.Tot asa atomii sau nu mai departe sist.solar.Si daca noi ocupam in univers aceeasi marime ca un atom intr-un element va dati seama ca sintem practic invizibili ca marime in univers.Si daca tot sintem asa mici cum putem sa ne credem singuri.Doar din dorinta de a fi cei mai tari dintr-o parcare goala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr cami. E dela... extrterestri?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr cami. trec fiorii prin tine asa usor? Inseamna ca esti foarte deschisa la... minte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragilor, nu avem dovezi palpabile nici ca exista, nici ca nu exista. Asa ca problema ramane deschisa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este ireal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evident ca exista doar nu suntem singuri in univers...sun sigura ca toate chestiile care ni se par bizare, sunt realizate de EI

| stefi26 a răspuns:

Da exista.si asta pentru ca s-au gasit mii de dovezi ca dosarul Roswell sau cum spuneai si tu pentru ca am reusit sa construim anumite lucruri acum mii de ani pe care in zilele noastre este foarte greu sa le construiesti