| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca reincarnarea este posibila?

4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Orice e posibil dupa moarte, nimeni nu stie ce.

| Celcestietot a răspuns:

Biblia ne învață că nu există așa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, chiar cred. Eu simt că asta nu e prima mea viață. Simt că am mai avut și alte vieți, și că am ajuns și la bătrânețe, am trăit în alte țări, alte case etc.
Dar când ne naștem uităm tot ce am trăit în viața anterioară.

| Nostal a răspuns:

Pai eu sunt ateu, credinta mi se pare doar o forma de manipulare, sa ne tina sub control...in fine e mult de vorbit pe tema asta
Dar asta e o intrebare care este legata de moarte si sunt foarte multe teorii... cert este ca o sa aflam intr o zi