| Deea_9487 a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii va fi in 2012?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Despre sfarsitul lumii ,in Sf.Scriptura,este scris in Apocalipsa lui Ioan.Tot acolo se spune ca nimeni in afara de Dumnezeu Tatal nu stie ziua sfarsitului.Nimeni,nici oamenii nici profetii nimeni.Ziua aceea va veni ca un fulger si pe unii ii vor lua pe nepregatite.Tot acolo scrie.Dupa relatarile din cartile religioase precum si Sf.Scriptura se spune ca Hristos va veni a doua oara pe Pamant ca sa judece iar oamenii.Mai multe informatii,daca vrei,gasesti pe:http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

95 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`=Noo creedd ashaa s-haa spoosh si in 200. dar nu esthee adevarath!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vine sfarsitul lumii? nu te ingrijora! vino in Romania! Noi suntem oricum cu 50 de ani in urma! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfirsitul lumii nu va fi.dar o catastrofa mare va fi. urmareste evolutia soarelui.nu trebuie sa disperam d zeu le rinduieste pe toate

| andreea_6258 a răspuns:

Sincer nu cred dar daca e asa sper sa nu vina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hai ca deja m-am saturat cu sfarsitu lumii, apocalipsa...Numai Dumnezeu stie cand va veni sfatsitul lumii!

| KoBrAVaSaluta a răspuns:

Omg! rusine pentru cei care cred la faza aia cu calendarul mayasstraight face frate se putea intampla oricestraight face sa fi murit geniul(sau ce era el)care se ocupa de asta si nmn nu putea face ce face elstraight face sau pur si simplu au fost atacatzi si au pierdut calendarul...sau au fost jefuiti exista atea posibilitati

| XxELOKxX2013 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gicone,... nostradamus NU EXISTA! daca tu crezi ca exista... crezi prost! Dumnezeu stie cand va veni sf. lumii! Ce dovezi ai ca exista?

| FricaMea a răspuns:

Nimeni nu stie decat dumnezeu si nu va sti, dar cand va fi o sa fiesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai daca mai ramine Basescu

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Nimeni nu stie cand este sfarsitul lumi in afara de Dumnezeu.

| Everest97 a răspuns:

Da vom murit toti! ATEentie Moarte Iminenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se stie cand va fi sfarsitul lumi. Asta numai Dumnezeu o stie.Noi trebuie sa ne pregatim pentru ca nu stim cand va veni.Si atuncia el va lua numai pe cei care pana atuncia au fost credintiosi si iau urmat calea.Ganditiva cat de mult Dumnezeu ne iubeste.El si-a dat singurul lui fiu sa moara pe o cruce pentru ca noi sa fim iertati.Acesta este doar un semn printre multe altele ca Dumnezeu ne iubeste.Asaca ar trebui sa ne pocaim mai mult!happy

| Camelia_8795 a răspuns:

Cu siguranta.pentru prostii care cred asta...laughing)laughing

| SexyBunny a răspuns:

Citeste in Biblie. acolo scrie tot! happy

| Cris9373 a răspuns:

Ati vazut prea multe filme mai iesiti la aier curat nu stati nu la calculator acesta e sfatul meu.
De sfirsitul lui eu nu cred ca va fi in 2012.
In 2012 vor veni extraterestri pe pamint big grin

| SweetyDeny a răspuns:

Astea sunt baliverne. Sfarsitul lumii nu va fi in 2012. Oricum, sfarsitul lumii nu inseamna terminarea lumii, ci inseamna ca se schimba lumea. Sper ca te-a ajutat raspunsul meu, succes in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

HMM... dupa Mine big grin as ZICE! CA NU tot ce spunetii e o prostie cine ti-ar zice ca da E un Mare IDIOT! nu exista Sfarsitul Lumii SI daca AR fi exista dc ar fi? dumnezeu de ce ar face asta? noi nu i-am gresit cu nimic absolut nimic! eu zic ca nu exista Si asa sa fie deci categoric nu exista anumitul 2012 SFARSITUL LUMII

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii dau mare dreptate lui alan pentru ca oamenii nu isi pot ghici sfarsitul...nu crede asa ceva

| fanicacristina a răspuns:

Eu cred ca dumnezeu decide cand vine sfirsitul lumi asta nu putem sa o stim noi...sa sp ca vine sfirsitul lumi si in 2000 da nu am mai vemit nimic au facut si vilmul 2012 casa ne sperie pe noi asa cred eu...

| Raisa a răspuns:

TOTUL are un inceput si un sfarsit,la fel si lumea.
Eu sunt ateista si nu cred in dumnezeu,satana, mai stiu eu ce.
Eu zic ca si cand aceasta planeta se va sfarsi, va fi de fapt un nou inceput.Si se va intampla cand se va intampla.Nimeni nu poate face asta sau sa prezica, nici mayasii nici apostoli nici macar "dumnezeu".
Pa, pa.

| LetyKaty a răspuns:

Da...si totusi nu.oricum.sigur se va intampla ceva atunci.probabil cu cerul sau planetele.sau clima.cine stie.Dzeu face ce vrea, nu noi decidem

| RA94 a răspuns:

Uite un raspuns sfarsitul va veni curand (nu stiu cand )dar o sa fie si stiti din ce cauza... singura cauza este aceea ca ne distrugem planeta pentru ca nu facem putina ecologie si un alt motiv este ca orice lucru inceput trebuie sa se si termine sau sa se transforme este de fapt ceva natural

| PotcaPădurii a răspuns:

CLAR nu va fi in 2012 e imposibil. Adica iaurtul meu expira in 2013.
Alte argumente:
Mayasii no aveau tehnologia de astazi
2.Acceleratorul de particule de la Geneva care a speriat toate babele striveste de fapt hoproni pentru a putea gasi o parte din Familia Atomului despre care nici nu se stie ca exista cu adevarat numita Higgs Boson

| sayross a răspuns:

Astia au inceput sa de la stiri ca acum nu mai este in 2012 ci in 3824laughing)) si eu imi luasem bilete in primul rand spre calatoria in iadlaughing))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma sfarsitul lumi va veni eu am citit biblia si biblia nu minte o sa vina sfarsitul lumi in 2012 nu aveti ce sa faceti de geaba puneti intrebati o sa vina nu minte biblia niciodata

| υℓqυισяяαЧєѕραɗα a răspuns:

Cum au zis mai multi Categoric nu! sfarsitul lumii va veni cand vrea dumnezeu.asa s-a prezis si in 2000 si uite ca inca traim.Niste aberatii in 2012 este sfarsitul acestor aberatii sper...

| lorenzobiss a răspuns:

Ba baieti si fete sfarsitul lumi va veni in 2012 eu am citit biblai da dumnezeu zice care e rai sa sa duca in iad cei buni in rai bine da presedinti din Romania sa dea afara pe cei rai sa ai duca prin ape... si basescu nu zice nimica si de aia a loato pe mama lui de aia... si o sa vina sfarsitul lumei nu sfarsitu lumii sse fa sfarsi o lume da nu sfarsitl lumii sfarsitul lumii inseamna ca vine meteoriti in globu nostru si adica poate o veni o meteorita cea mai mare adica ca luceafaru si aia poata sa ne omora pe toti

| JuniorJ a răspuns:

Nu.Asa s-a crezut si in 2000 ca a zis nu stiu care si...nimic. Va veni un sfarsit, dar cand va vrea dumnezeu, nu cand zice vreun lunatic sau mai stiu eu cine

| Iasmiine a răspuns:

Nu