| Deea_9487 a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii va fi in 2012?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Despre sfarsitul lumii ,in Sf.Scriptura,este scris in Apocalipsa lui Ioan.Tot acolo se spune ca nimeni in afara de Dumnezeu Tatal nu stie ziua sfarsitului.Nimeni,nici oamenii nici profetii nimeni.Ziua aceea va veni ca un fulger si pe unii ii vor lua pe nepregatite.Tot acolo scrie.Dupa relatarile din cartile religioase precum si Sf.Scriptura se spune ca Hristos va veni a doua oara pe Pamant ca sa judece iar oamenii.Mai multe informatii,daca vrei,gasesti pe:http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

95 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitil lumii va veni atunci cand toata lumea va fi inlocuita de roboti si oamenii nu v`or mai avea nimic de facut:[p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intrebarile Sunt Foarte Bune Nici Eu Nu Cred. Stateam Asa Cu bunica si mi-a spus ca stie de la cineva ca a au anuntat americaniii ca in 2.2. 1900 o sa moara toata lumea.Acea zi in care a fost anuntat a fost 2.2.1889.In Data de 2.2. 1900 au iesit toti oamenii afara din case ca vine sfarsitu lumii si au stat 1 saptamana si nu a venitrolling on the floor)deci concluzie:NU

| andreikapunky a răspuns:

Mai rasp. anonim, e buna ideea ta ca un banc! si mai, voi sunteti batutzi undeva cu piulitza ca: sa o loam logic: daca in 1973 a venit un meteor in america nu inseamna ca va veni si acum... 1973+2012=3985, deci cloncluzie: sf.lumii va veni peste anul 4000, ca apoi trecem din anul cu nr lui D-zeu intr-un an par, sau daca nu va veni sf lumi cam prin anul 6666 zic eu, ca totusi acel an e a lui...

| fisiiiiiiiiii a răspuns:

Nu cred.In plus absolut nimeni nu poate stii cand va fi.Doar Dumnezeu hotaraste.

| RamyF a răspuns:

Mey Nostradamus a prezis 3 razboaie mondiale si dupa problemele care sunt in lume la ora actuala nu m-ar mira daca ar incepe un al 3-lea razboi.Insa legat de anul 7000, Nostradamus nu a prezis sf lumii ca fiind in anul 7000 ci incepand cu 2012.La fel si Mayasii.cei de la NASA au spus,daca il stiti pe Prunariu, astronautul roman, au spus ca vor fi explozii mari solare incepand cu vara lui 2011.Aceste explozii vor afecta in mod inevitabil Terra.Mai este si acel vulcan de la Yellowstone care da semne de eruptie.Iar combainand exploziile solare care afecteaza masa lichida din invelisurile Terrei si cu acest super vulcand...as inclina spre sf lumii in 2012.Nu vreau sa speri pe nimeni insa astea sunt date exacte, despre vulcan si exploziile solare, nu maya.nu Nostradamus. Oricum daca nu va fi sf lumii in 2012, vor veni razboaie mari intre China, America si Rusia! si toate tarile NATO!