| Deea_9487 a întrebat:

Credeti ca sfarsitul lumii va fi in 2012?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Despre sfarsitul lumii ,in Sf.Scriptura,este scris in Apocalipsa lui Ioan.Tot acolo se spune ca nimeni in afara de Dumnezeu Tatal nu stie ziua sfarsitului.Nimeni,nici oamenii nici profetii nimeni.Ziua aceea va veni ca un fulger si pe unii ii vor lua pe nepregatite.Tot acolo scrie.Dupa relatarile din cartile religioase precum si Sf.Scriptura se spune ca Hristos va veni a doua oara pe Pamant ca sa judece iar oamenii.Mai multe informatii,daca vrei,gasesti pe:http://www.gotquestions.org/Romana/Intrebari-Sfarsitul-Lumii.html

95 răspunsuri:
| robby212 a răspuns:

Am auzit ca se vor alinia 5 planete se pot intampla urmatoarele chestii inundatii, eruptii vulcanice masive etc.Stiti voi sau intrebati parinti eu asa am facut, daca isi mai aduc aminte in trecut cand s-au aliniat doar trei (3) planete.

| Iasmiine a răspuns:

Nu

| onutzaony a răspuns:

Daca ai incredere in Dumnezeu... nu se va intampla nimic! Iti GARANTEZ.

| FunkyPeach a răspuns:

Sfarsitul poate fi si maine!happy dar doar pentru o persoanahappy sau mai multehappy depindelaughing oamenii mor tot timpul din diferite cauze. pentru ei e sfarsitul lumii. ar fi aiurea sa spunem ca in 2012 va fi sfarsitul lumii. e ca si cum ai zice ca in 2012 oamenilor le vor creste aripi si coltilaughing total aiureahappy deci nu!happy nu va fi

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Nimeni nu stie cand este sfarsitul lumi in afara de Dumnezeu.

| KoBrAVaSaluta a răspuns:

Omg! rusine pentru cei care cred la faza aia cu calendarul mayasstraight face frate se putea intampla oricestraight face sa fi murit geniul(sau ce era el)care se ocupa de asta si nmn nu putea face ce face elstraight face sau pur si simplu au fost atacatzi si au pierdut calendarul...sau au fost jefuiti exista atea posibilitati

| alexaioana18 a răspuns:

Nu prea cred! Nu cred ca Dumnezeu a creat lumea ca sa o distruga! Dumnezeu nu ne-a facut ca sa ne omoare! Sa speram ca nu va exista sfarsitul lumii! Nu mai fi pesimista! Nu te mai gandi la asta! Bafta! Sper ca te-am ajutat!

| ravyALEX a răspuns:

Sfarsitul lumi nu va veni in 2012 dar in tradevar va fi foamete si alte schimbari

| Raluu01 a răspuns:

Poate ca in 2012 va fi sfarsitul la ceva, dar acel ceva probabil va fi criza. In orice caz despre asta se vorbea, nu de sf lumii.Profa mea de reli a zis ca cu cat mai multi oameni cred ca va fi in 2012, cu atat nu va fi atunci. happy

| RamyF a răspuns:

Mey Nostradamus a prezis 3 razboaie mondiale si dupa problemele care sunt in lume la ora actuala nu m-ar mira daca ar incepe un al 3-lea razboi.Insa legat de anul 7000, Nostradamus nu a prezis sf lumii ca fiind in anul 7000 ci incepand cu 2012.La fel si Mayasii.cei de la NASA au spus,daca il stiti pe Prunariu, astronautul roman, au spus ca vor fi explozii mari solare incepand cu vara lui 2011.Aceste explozii vor afecta in mod inevitabil Terra.Mai este si acel vulcan de la Yellowstone care da semne de eruptie.Iar combainand exploziile solare care afecteaza masa lichida din invelisurile Terrei si cu acest super vulcand...as inclina spre sf lumii in 2012.Nu vreau sa speri pe nimeni insa astea sunt date exacte, despre vulcan si exploziile solare, nu maya.nu Nostradamus. Oricum daca nu va fi sf lumii in 2012, vor veni razboaie mari intre China, America si Rusia! si toate tarile NATO!

| JuniorJ a răspuns:

Nu.Asa s-a crezut si in 2000 ca a zis nu stiu care si...nimic. Va veni un sfarsit, dar cand va vrea dumnezeu, nu cand zice vreun lunatic sau mai stiu eu cine

| CoolGirl2011 a răspuns:

Eu nu prea cred ca in 2012 va veni sfarsitul lumii! Dar numai Dumnezeu stie acest lucru! Dar dupa mine nu ar veni deorece oamenii din strainatate isi fac planuri pentru 2012 iar asta inseamna ca nu prea vine sfarsitul lumii!

| SexyBunny a răspuns:

Citeste in Biblie. acolo scrie tot! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poate nimeni sa stie cand este sfarsitul lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da Doamne.sa inceapa alta lume.ca asta am vazut unde duce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei. Toată lumea o să moară cândva. Dar nu toți deodată. Doar cei care mor de bătrânețe, de boală etc. Așa că nu ai de ce să crezi asta... Da, într-adevăr, unii o să moară, dar din cauza motivelor de mai sus (bătrânețe etc.)

Capisci?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, cred ca va fi bine. Dumnezeu sa ne ajute!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Categoric nu.Aceste prostii au fost inventate de catre niste dobitoci(scuzatimi exprimarea). Oricum eu cred ca sfarsitul lumii va fi cand nu vor mai fi cel putin 50 oameni credinciosi in lume(asta daca crezi in Dumnezeu).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred, sfirsitul e acesta unde ard paduri, unde se ineaca, unde se fac accidente etc.si ce spun de horoscopul lu amaea de sfirsitul lumii, eu cred ca avut invedere de criza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.tu crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer,chiar nu stiu,dar daca ai icredere in Dumnezeu, nu o sa patesti nimic, deci sa nu iti fie teama! Succes iti doresc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca sfarsitul lumii va fi in 2012, nu poate stii nimeni asta, decat bunul Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu fato nu se termina pe 2012!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu. Iar Dumnezeu va alege totul. happy Noi nu stim nimic. Nimeni nu stie, doar Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai am vazut pe la stiri ca nu stiu ce planeta va lovi Terra in 2012.Asa ca nu mai stiu ce sa zic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... auzi sf lumi las-o frate si dc in 2012 ca sa zis ca e si in 2000 si atunci se facea inca 1000 de ani daca nu a fost in 2000 nu o sa fie nici in 3000 hai las-o

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Andreea eu am 9 ani si sincer nu cred daca vom muri asta e... nu noi controlam si daca e sa murimi asta e da nu e asa ~! daca nu ma insel nu trebuia sa murim acum 11 ani? in 2000? ca se inplinea un secol straight face o sa murim asta e si nu ar trebui sati fa-ti griziwinking si asa pamantul va fi vesnic dar omul poate nu dar sunt 99% ca nu vine nici un sf al lumi in 21.12. 2012 ca aia e data eczacta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred