| Endita4689 a întrebat:

Credeți că un loc (apartament, casă, clădire) unde s-a întâmplat să moară oameni (de bătrânețe, sau de boală) este mai bun sau mai rău în comparație cu un alt loc unde încă nu a murit nimeni (adică s-a construit casa ori blocul și poți cumpăra de la primii proprietari care nu au murit încă)?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu te deranjeaza fantomele care bantuie, atunci sunt la fel. big grin

| Endita4689 explică (pentru Bula):

Dacă o persoană a locuit în casă, dar a murit la spital, unde bântuie? Sau nu bântuie deloc?

| Bula a răspuns (pentru Endita4689):

Bantuie la spital, nu in casa...winking

| Wr3nch a răspuns:

Nup

| Frank51 a răspuns:

Există casă unde nu a murit vreun om? Poate la cele noi. Cu siguranță toți stăm într-o casă unde la un moment dat cineva a murit.

| Lioana a răspuns:

Ce prostie. Nu are nici o importanță daca a murit cineva intr-o locuinta. Uita-te la alte aspecte ale locuintei care chiar conteaza: unde e situata, cat de departe e de magazine si de statia de autobuz, ce panorama are, cat e de luminoasa, cum e compartimentata, ce finisaje are, daca exista infiltratii de apa etc

| Lukasssz a răspuns:

Nu conteaza

| FreddieM a răspuns:

Amice, fantomele bantuie doar de Halloween și doar la anglo-saxoni. La noi bantuie Draculaaaaaa. Daca iei în serios răspunsul meu, inseamna ca ai o problema.
Cheers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Superstitii, nimic adevarat.

| HelpingHands a răspuns:

Nu se întâmplă nimic pentru că a murit cineva acolo. În tradiția română e vorba că mortul continuă să se viseze în casă vreme de nu știu câte zeci de zile. Dar chemi un preot și sfințește casa și gata. Oameni mor peste tot, ar trebui să ne mutăm din locul în care moare un om? Câți nou-născuți există, atâția morți recenți există! Câți se nasc atâția mor. Deci? Toți morții ăia ar trebui să ne scoată din case, să fugim. Ei trebuie să plece, nu noi! Sfințește casa și gata!