| Exal a întrebat:

Stephen Hawkins sustine ca universul s-a creat singur prin intermediul legilor fizicii,insa cum e posibil asta daca legile fizice au aparut deodata cu universul? SI chiar si asa, n-are sens...

4 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

De unde știi când au apărut legile fizicii?
De ce nu are sens?

| Meme10Memu a răspuns:

Daca ar fi dupa Stephen Hawkins si legile fizice ar fi evoluat si nu doar organismele pe Terra ceea ce ar fi implicat prea multe coincidente ca sa ajungem sa existam noi in prezent. Daca legile fizice ar fi existat inca de la inceput nu ar fi avut loc nici o explozie, nici un big bang pentru ca in prezent nu explodeaza nici o singularitate din vreo gaura neagra sau nu explodeaza nici o gaura neagra.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Pentru ca Stephen Hawkins este Dumnezeu.

| GrigoreCostinel a răspuns:

Mu suntem compatibili de a intelege asa ceva.Multe intrebari fara raspuns.