| AndreiAntiTot12 a întrebat:

De ce zicea Hawking ca god s ar putea sa guverneze legile fizicii? Ori e ateu ori nu?

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Zicea ca S-AR PUTEA. E o mica mare diferenta fata de toti astia care il iau in brate pe "dar DESIGUR ca ne-a creat barbosul cel atotputernic care a obosit dupa sase zile de creatie si s-a odihnit in a saptea, desi e etern si inepuizabil". Faptul ca nu crezi toate fantasmagoriile religioase nu inseamna ca negi cu vehementa orice chestie aparent supranaturala. Doar ca astepti niste dovezi de bun simt, nu "e in biblie, deci e adevarat" sau altele de genul.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AndreiAntiTot12):

Si agnostic ce inseamna pentru tine? https://en.wikipedia.org/wiki/Agnosticism

Răspuns utilizator avertizat