| BestGirl_2450 a întrebat:

Voi credeti ca va veni sfarsitul lumii in 2012 sau vreodata?(eu sincer nu cred). Daca credeti, ce credeti ca se va intampla atunci? Fundalaughing.

Răspuns Câştigător
| Annaa_4696 a răspuns:

Buna!

Sincera sa fiu nu cred, nu trebuia sa ascultam sfaturile date de cei de la TV!

Dar, pana la urma : ma gandesc, doar cei de la tv nu sunt pusi acolo de bibelou, au si ei o reputatie de savanti, de oameni de stiinta, si doar nu zic degeaba chestiile acelea, sincera sa fiu nu cred.

Daca imi imaginez cum o sa fie?

Pai Biblia spune, ca atunci totul va trece prin foc, dar copii nu vor trece prin foc, ci copii vor fi luati de Dumnezeu. Asta scrie in Biblie. Eu imi imaginez ca va fi o zi groaznica, o zi mahnita, o zi ingrozitoare, o zi urata, deoarece tot de pe planeta asta va muri, oameni, animale, plante, si toate vietuitoarele. Eu sper ca nu va veni.

Pa, pa! Bafta! Funda?

6 răspunsuri:
| andreeutzaa a răspuns:

Eu nu cred ca va veni in 2012.Aceste chestii eu sunt de parere ca nu pot fi prevazute.Acum,noi distrugem planeta incet, incet prin comportamentul de il avem in privinta ei.Un sfarsit al lumii va fi sigur peste multi ani si eu cred ca va fi din cauza soarelui si a racirea lui.Sau putem sa murim si din cauza surselor care se consuma(cauzata si de o sovrapopulatie). Oircum ceva legat de fenomene atmosferice.

| alin a răspuns:

Nai auzit ce au zis la pro tv intr-o seara? ca mayasi sau inselat cu 104 ani asa ca sfarsitul vine 2116.

| justagirl21 a răspuns:

Daca ar fi sa vina sfarsitul lumii desi nu cred, toata lumea ar capata puteri paranormale, ar veni antichristul care este de fapt unealta lui satan, lumea sar distruge, razboaie, foamete, intr-un cuvant, am muri... totusi eu nu cred ca va veni chiar asa devreme, nu vreau sa mor de tanara! vom astepte si vom vedea, ce sa zic? ok, sper ca tiam descris un pic cum va fi sfarsitul lumii, bye bye

| SummertimeSadness13 a răspuns:

Nu se stie daca sfarsitul lumii exista sunt doar presupuneri si faza cu 2012 e o prostie doar Dumnezeu poate sti cand si daca o sa fie sfarsitul lumii

| Filozoful a răspuns:

Aoleu,aud mereu sfarsitul lumi,oameni buni documentativa si voi, si veti afla ca o sa fie doar sfarsitul timpului, si apropo cei care vor sa afle mult mai multe despre acest subiect sa-mi trimita id-ul prin mesaj.

| FizicianiulSerhio a răspuns:

Nimeni nu stie nici apostoli nici fiul doar tatal stie cand vine astia de la televizor zic doar prosti ce aud de la oameni de stiinta. Funda?