| Kreisegger a întrebat:

Credeti ca va veni al 3-lea razboi mondial,iar daca da, cand?

p:s: Este doar o simpla intrebare, tratatio ca atare

8 răspunsuri:
| drutzix a răspuns:

Raspuns simplu: Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca deja a inceput... Desi nu este chiar un razboi, a inceput lent prin atacurile Rusiei sau atentatele de la Paris. In opinia mea acesta este un razboi mai lent, strategic.

Poate ca unii nu cred ca acesta este chiar razboiul, iar daca va fi alta data razboiul nu stiu cand ar fi aceea.

| GlowingShadow a răspuns:

Eu nu cred. Rusia nu are cu cine ataca NATO. CU aliati ca Siria, Iran si tari din evul mediu nu are sanse, si asta oricat de nebuni sunt rusii, totusi realizeaza ca o sa le fie cea mai mare greseala. China e un factor interesant in acest context, dar ar fi total nebuni sa riste piata care ii tine in viata. Atacarea vestului ar duce China intr-o criza economica de unde n-ar putea iesi. Foarte putin probabil sa traim un al 3-lea razboi mondial. De exclus nu se poate exclude in totalitate, ca nebuni exista destui pe lumea asta, si unul dintre ei poate ajunge intr-o pozitie decisiva.

| GlowingShadow a răspuns (pentru T0T):

Razboi rece, asta nu are prea mare influenta. De aici pana a arunca prima bomba pe teritoriul unei tari NATO e drum foarte foarte lung.

| T0T a răspuns (pentru GlowingShadow):

Știu asta.

| prostuludzeu a răspuns:

Nu cred

| zurlia734 a răspuns:

Eu cred ca nu va mai veni al 3 lea razoi pentru tb sa traim in pace si armonie