| Infectul a întrebat:

Credeți că vom supraviețui ca specie încălzirii globale? Dar mai contează?

99, 99% din viețuitoarele planetei noastre au dispărut până să evoluam noi ca specie, deci inca o specie care merge la coșul de gunoi al istoriei naturale nu ar reprezenta o mare pierdere.

Omenirea oricum va înceta să existe mai devreme sau mai târziu, deci de ce să încercăm să luăm măsuri care vor dăuna bunăstării noastre prezente, când sincer să fiu, nu îmi pasă de generațiile viitoare sau dacă o să mai fie generații viitoare.

Care e diferența că omenirea va dispărea după 100 sau 1 milion de ani? In final tot ce am făcut ca specie nu valorează nimic, totul va fi înghițit de un univers mort și rece, ștergându-se astfel orice urmă a existenței noastre.

14 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Cred că mai avem cel mult 100 de ani. Din fericire, nu voi mai apuca să văd asta. Păcat însă de urmașii urmașilor mei...
http://futurism.com/......e-doomsday

| RAY a răspuns:

Nu vad ce sens are daca noi si asa vom muri

| doctorandus a răspuns:

99, 99% din vietuitoare disparusera inainte de aparitia omului. Nimic nou sub Soare.

| RobertMoon a răspuns:

Nu cred ca mai conteaza daca va ramane in viata specia umana dupa incalzirea globala, eu personal nu voi apuca sa mor din cauza asta si nici tu, asa ca nu ma intereseaza cum va sfarsi specia umana peste cateva generatii.

| mudokins78 a răspuns:

Aici gresesti! Tot ce am facut noi ca specie pana in momentul actual a fost pentru a duce o viata mai buna.
Si nu suntem singura specie din univers, in anii de dupa razboi(al doi-lea) Extraterestri au observat ca detinem controlul cunoasterii atomului. Acela a fost momentul de cotitura in evolutia omenirii, nu ti se pare ciudat ca in aproximativ 60-70 de ani am evoluat tehnologic cat pentru 1000 de ani?
"ei"sunt deja printre noi, dar nu se pot arata pana nu vom fi pregatiti psihic sa ii acceptam!
(vezi proiectul majestic 12)
nu suntem pregatiti sa ramanem pe planeta asta pentru todeauna. Din cauza asta exploram in univers dupa alte planete similare pamantului, din pacate suntem momentan ca lacustele din biblie!
Nu uita! Traim in a 3-ia dimensiune, imagineazati cum ar fi sa ai acces pana la a 7-a?

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru mudokins78):

Nu mai dezinforma lumea cu povestile tale cu prieteni imaginari.

| mudokins78 a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

I-mi pare rau ca nu te documentezi si nu iti pui intrebari despre tot!
dar cu putina rabdare, poate o sa vezi si adevarul pe care orbeste refuzi sa il vezi.
succes!

| Sindbad a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Vezi daca nu te bucuri de prietenia cercurilor oculte? Nici nu stii cu ce martieni deghizati dai mana

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Sindbad):

Atat de mult regreeet...

| Dinustok a răspuns (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Iti place ce raspuns am dat? Beton. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dacă nu îți pasa...

| oz_1736 a răspuns:

Omul e cam singura specie neadaptata la clima, indiferent unde traieste. Si, este diferenta mare daca disparem intr-un milion de ani fata de 100 de ani. Suntem ca o boala degenerativa pe pamant. Totusi, nu cred ca vom dispare in totalitate

| Ssssmokin a răspuns:

Pai daca era sa gandim toti asa, acum eram pe undeva printr-o jungla si eram la vanatoare de tarantule si serpi. Chiar daca oamenii ar disparea in milioane de ani, de unde stii ca nu or sa vina alte specii care sa ajunga la acelasi nivel ca al nostru si sa duca "traditia" mai departe? Deci ar trebui sa ne facem sederea cat mai placuta pe pamant, atat pentru noi( cei din prezent) cat si pentru generatiile viitoare. Poate ca ei or sa faca schimbari majore. Spre bine, sper. De aici poti sa tragi concluzia ca o sa supravietuim incalzirii globale. Chiar daca anul asta am atins un nivel record la nivelul de CO2 din atmosfera happy.

| Dinustok a răspuns:

Universul e mai mult rece. Deci vom supravietui. rolling on the floor