| AvalohAlyn a întrebat:

Credeti in clariviziune/previziune?
Exista asa ceva?
Daca nu,atunci cum pot unele persoane(clarvazatori, parapsihologi sau chiar vrajitoare) sa afle dinainte viitorul unui om sau un anumit eveniment care urmeaza sa se intample si apoi se intampla exact? Adica au fost cazuri destule.
Si clarviziunea se dobandeste sau este inascuta? Ce parere aveti? Exista asa ceva?

5 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Pai daca ai dovada clara ca exista, ca s-a intimplat, de ce ne mai intrebi pe noi? happy
Exista, si fie poate fi innascuta, fie dobindita prin exercitii spirituale.

| RAY a răspuns:

Daca exista asa ceva sa ghiceasca la loto sau sa imi spune mie ca piesa va cade cand instalez un windows la un pc vechi de acum 15 ani ca sunt tare curios, viitorul e foarte imprevizibil pentru ca exista asa ceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista asa ceva. E o prostie.
Daca ar exista nu ar mai exista servicii de informatii, psihologi, psihiatri, terapeuti. Si totusi ei exista. Oare de ce?
Nimic din,, parapsihologie'' nu are legatura cu realitatea( nu a fost demonstrat stiintific absolut nimic din ce zic aia).

| 1231242 a răspuns:

Nu stiu daca exista,dar probabil ar exista o explicatie logica pentru cei care poseda darul, pana la urma imi amintesc de cineva care imi zicea ca te poti "conecta" la energia universala si poti vedea viitorul, ma rog fasii de viitor, pana la proba contrarie, totul ar fi posibil

| Veltorb a răspuns:

1Da există
2ambele, te poți naște sau poți dobândi această abilitate