| SallAll112 a întrebat:

Credeti in existenta vietii pe alte planete?

Răspuns Câştigător
| MoonWolf a răspuns:

Universul e foarte vast,as putea spune infinit,s-a iti raspund la intrebarea ta, cu o alta intrebare:

Intr-un ocean, mai sunt si alte vietati, nu numai pesti, nu?

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

In stiinta nu exista credinta exista dovezii, credinta e altceva, eu stiu ca exista viata pe pamant, ca exista in alta parte nimeni nu stie asa ca a spune ca exista e minciuna

| TrăieşteClipa a răspuns:

Cred ca suntem cei mai inapoiati din univers.
Extraterestrilor le este scarba de planeta noastra si de locuitorii ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, am rude acolo.

Cartofii au viață?
Atunci cartofii plantați pe marte se pot numi "viață pe alta planeta"?

| DryIce a răspuns:

Care planete?

| SallAll112 explică (pentru DryIce):

Toate

| MrUniverse a răspuns (pentru DryIce):

Exoplanetele: obiecte cerești aflate înafara Sistemului nostru Solar, care orbitează în jurul unei stele proprii.

| ღβأβأ a răspuns:

Da.

| MrUniverse a răspuns:

Absolut! Universul e IMENS.
Există miliarde de galaxii care conțin la rândul lor miliarde de stele, iar asta doar în Universul observabil.
Așa că, după părerea mea, e imposibil ca Soarele nostru să fie singurul care deține o planetă locuibilă.
Și eu nu merg pe ideea de CRED. Merg pe ideea de SUNT SIGUR.
Tu ce părere ai? : )

| MariMaria14 a răspuns:

Nu cred.

| MrUniverse a răspuns (pentru MariMaria14):

Răspunsul ăsta nu are nicio valoare dacă nu îl susții cu argumente.
Deci, argumentează, te rog.

| SoyLuna08 a răspuns:

Nu cred. Eu stiu ca planeta Pamant e singura planeta cu viata.

| MrUniverse a răspuns (pentru SoyLuna08):

Argumentează.

| SoyLuna08 a răspuns (pentru MrUniverse):

Multumesc.
Mai exista viata si pe Marte.
Altceva nu mai stiu.