| Xonia a întrebat:

Credeti in prietenie adevarata? Argumentati!

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cred in ce e frumos. Dar asta nu inseamna ca daca crezi, trebuie sa fie neaparat real.Prietenii adevarate sunt multe, dar prietenii care rezista in timp sunt rare.Mai devreme sau mai tarziu, trebuie sa fi constient ca oamenii fara de care nu crezi ca poti trai vor pleca din viata ta.Si vei constata surprinsa ca poti trai si fara ei, desi ii vei purta mereu in inima tawinking

| Helvete a răspuns:

Sunt tare confuz in legatura cu asta, inca nici nu mai stiu ce sa cred. Dar sincer nu prea cred. Cred ca nu exista prietenie adevarata, ci doar momente de prietenie. In sensul ca daca totul e bine, ai 'prieteni' si totul e foarte okay. Dar in afara acestor momente, daca cineva cere ajutorul cuiva intr-o problema mai serioasa, nu mai dai de nimeni, toti au treaba, toti nu pot sa te ajute, se scuza, si tot felul de chestii penibile si expirate, numai sa nu se oboseasca macar sa discute cu tine despre problemele tale. Deci nu prea cred...

| georginika a răspuns:

Da, cred in prietenie adevarata.Si am 2 prietene care mi-au demonstrat asta.Am trecut prin momente mai dificile in ultima perioada si mi-au fost aproape, m`au sustinut si m`au incurajat.Stiu ca pot conta intotdeauna pe ele.Mai ales ca ne cunoastem din clasa 1.acum suntem intr`a 11. pot sa zic ca e prietenie adevarata love struck

| UninspiredName a răspuns:

Pai sincera sa fiu nu stiu ce sa zic, prietenii se duc o data si o data, ramai cu familia, da' totusi am o prietena de 7 ani si am trecut prin multe impreuna, ne'am sacrificat pentru prietenia asta si am plans mult at cand ne'am certat f tare de nu ne'am mai vazut cam o sapt-2.deci pana la urma chiar exista prietenie adevarata... daca si ai cu cine:d

| Saya_1767 a răspuns:

Da, cred. Poti sa iti dai seama ca ai un prieten adevarat daca te sustine, se poarta frumos cu tine, iti spune unde gresesti si unde faci bine, este alaturi de tine in momente dificile si fericite. O prietenie adevarata poate dura ani, chiar toata viata, dar este cam greu de gasit.Si daca ai gasit un prieten adevarat ai grija sa nu il pierzi.
pup:*

| JustMeAndThisFuckingWorld a răspuns:

Da...am si eu o prietena adevarata... o iubesc ca pe sora mea si sunt sigura ca e reciproc. suntem mereu impreuna si nu avem niciun secret una fata de cealalta.suntem nedespartite.de cand am intalnito am inteles ce inseamna prietenia adevarata.sunt o norocoasa sa am o prietena ca ea
happyhappyhappy

| icetee a răspuns:

Da, cred. cel putin, sper. Este foarte greu sa gasesti un prieten adevarat in zilele noastre, dar asta nu inseamna ca nu este posibilwinking

| ayacata a răspuns:

Sincer.eu cred in prietenie adevarata.Fieacare dintre noi trebuie sa ne supunem secretele sau problemele cuiva.De expemlu este cazul meu.eu ma ramas prietena cu o fata chiar daca am plecat din tara.Acea prietena sau prieten.trebuie sa fie alaturi al bine si la greu langa tina atuncai cand razi sa rada si el cu tine.atunci cand plangi sa planga cu tine.Gandeste-te ce ar fi lumea fara prieteni

| suflet ratacit a răspuns:

Eu nu cred, in cine ai mai mare incredere aceea persoana te tradeaza, te da la o parte si iti povesteste toate secretele, dupa parerea mea nu exista prietenie adevarata