| andi a întrebat:

Credeti in puterea mintzii? ati vazut pe cineva avand capacitati paranormale in fata voastra?

Răspuns Câştigător
| yadora a răspuns:

Da, daca te nasti cu al treilea simt. Capacitatile extrasenzoriale sint rare dar cine le are.....trebuie sa constientizeze si sa incerce sa nu faca rau pana nu vb cu cineva de specialitate.

11 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Hipnoza e invatare, invatare si dezvoltare personala. Nu e o putere paranormala, din moment ce se preda in scolile de terapie. Eu cred ca oamenii au niste limite mult mai sus decat si le fixeaza ei, in ceea ce priveste utilizarea creierului; nu am vazut pe cineva avand capacitati 'paranormale', pana acum, ci doar o deschidere mai mare fata de semnalele din mediu.

| juniper a răspuns:

Nu... dar as fi vrut sa vad.

Janina
| Janina a răspuns:

Eram in vizita la o prietena in Bucuresti, la camin.Acolo era un tip care zicea ca are nu stiu ce puteri. O fata a ales o carte, nu i-a aratat lui cartea ci a pus-o intre celelalte si le-a batut. Apoi a scris pe o bucata de hartie ce carte era. A impachetat hartia si i-a dat foc. Baiatul respectiv a luat scrumul de la hartie si l-a pus pe mana apoi s-a concentrat si a suflat scrumul. Pe mana lui a aparut exact un K si un romb cum fata le scrisese pe hartie.
am ramas uimita.Nu stiu daca era un truc dar eu am ramas impresionata!

| bunica a răspuns:

Da.si aceasta putere o avem fiecare, dar nu toti o putem dezvolta. daca ar sti omul ce puteri ar avea ar distruge tot. D-zeu nu ne lasa sa descoperim toate acestea finca omul are mai multa rautate decat bine.

| DenissaDeea a răspuns:

Sigur, de exemplu hipnoza, care este folosita de multi medici psihiatri.

| amberjuly a răspuns:

Am simtit si vazut multe lucruri speciale (incredibile pentru unii). Cum zicea si psiholoaga cred ca avem limite si abilitati mai mari decat cele pe care le folosim. Multa documentare, cunoastere de sine si dezvoltare persoanala, de asta e nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In artele martiale se vorbeste de puterea secreta a sinelui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am vazut pe cineva care are aceste calitati....dar...merg pe mana yadorei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da! cred!

| jedi a răspuns:

Yes man. is true laughing. like star wars peace sign. forta sa fie cu tine stapane! eu nu am vazut. dar imi face placere sa cred :X

| ionutalexandru51 a răspuns:

Da! In special zodia pesti se naste cu capacitati paranormale :visuri in care ii viseaza pe cei dragi ce sunt decedati si comunica cu ei afland pericolele in care persoanele dragi vii pot fi ajunse in pericole in viitor! dupa vi acesta incearca sa apere persoana de cazul respectiv (cel visat).