| DorelSudoru a întrebat:

Credeti in vorte maleficelaughing?(ma refer la fantone demoni si chesti din astea de la veedem pri filme)

11 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Nu cred in fantome, demoni, zei sau dumnezei.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Cred în diavol. Nu fantome, stafii, strigoi ş. a. m. d.

pa, pa.

| AvalohAlyn a răspuns:

Dupa cum ne-a zis Hristos cred ca exista necurat si rau. Exista sigur rau asa cum exista si bine. Fantomele sunt sufletele ratacite, nelinistite ale mortilor.In Sf.Scriptura ne este relatat ca exista necurat.Deci da, cred si totodata cred ca trebuie sa avem credinta in Hristos si Dumnezeu si nu in altcineva, ma refer la credinta gen ascultare, aici.

| cristi202 a răspuns:

Uita-te la un serial, "Case bintuite", care a fost pe Discovery Channel, si vei vedea cit de real poate sa fie.

| DorelSudoru explică:

Alea de pe discovery sunt reconstituiri le stiu si de cele mai ulte ori ma amuz la ele laughing

| Pomar a răspuns:

Nu, sunt patetice si sunt rodul imaginatie umane big grin

| Pomar a răspuns:

Cristi te referi la"fenomene stranii" ala care e vinerea la 11?

| muzicalBoX a răspuns:

Nu

| magicianul19 a răspuns:

Da.

| DisforDeea a răspuns:

Eu nu cred happy

| bombonika_9380 a răspuns:

Pai ganditziva asa cum exista bine exista si rau Daca am analiza un pic problema si nu am zice din stari nu am gandi asa: ex: cand moare un om ii iese sufletul si acela este spiritul care in acel timp pana se duce pe lumea cealalta banduie pacolo si nu este prostie nu sunt nici eu credula dar daca asta este am Experienta oarecum si stiu cum iii daca nu vezi nu crezi dar sa stai sa te gandesti la exemplul meu si iti vei da seama nu oamenii dusi zis lucrurile astea ci si specialistii exista carti Studiaza daca vrei sa te convingi