| hypothesis a întrebat:

Cu ce scop credeti ca ar fi falsificat NASA aselenizarea in programul Apollo 11?

14 răspunsuri:
| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Pentru cei ce cred in aselenizare: de ce credeti ca s-a facut o data acum 45 de ani

| PopândăuIRătăcit a răspuns:

Pentru cei ce cred in aselenizare: de ce credeti ca s-a facut o data acum 45 de ani si de atunci nimic? Nu le-a placut acolo? Nu degeaba celelalte planete ne sunt ostils fizic, ca nu avem ce cauta pe ele. Ele sunt populate intr-un alt fel decat populam noi Terra, iar migrarea pe alta planeta este imposibila fara niste schimbari de fluide specifice unei planete. Stiinta moderna inca neaga stiinta spirtuala, insa n-o va mai face pentru mult timp. Si totusi, mi se par amuzanti cei ce ii condamna pe altii pentru ca pun botul la ce spun altii, si bazandu-se tot pe argumente bazate pe ce spun unii. Bravos! laughing

| sublime89 a răspuns:

NASA nu a falsificat nicio aselenizare. Pana si sovieticii, care erau principalii inamici ai SUA, si care nu ar fi ezitat o clipa sa dezvaluie faptul ca americanii au falsificat ceva, au recunoscut si i-au felicitat pe americani pentru misiunea Apollo 11. Si asta pentru ca rusii au urmarit si monitorizat intreaga misiune, si au vazut ca americanii chiar au fost pe Luna. Cei care neaga aselenizarile se lasa purtati doar de dorinta de a crede in ceva senzational, si de a-si vedea confirmate teoriile cum ca suntem manipulati de forte oculte. Dovezile nu conteaza pentru ei.

| oprescudorin11 a răspuns:

Era concurenta acerba intre americani si rusi in fata restului lumii, perioada asa zisului razboi rece. Si eu cred ca nu a fost nici o aselenizare, daca puteau atunci, o faceau si acum la tehnologia de azi. Sa nu spuna nimeni ca nu cred ca nu se gaseste un nebun miliardar care sa nu vada Luna la fata locului.Holywood-ul stie sa faca filme SF, chiar daca in acea perioada tehnologia cinematografica era mai slaba, se vede si in filmele dedicate aselenizarii-asa zise.Niste excroci!

| hypothesis explică (pentru oprescudorin11):

Pai China nu a fost in 2013?

| oprescudorin11 a răspuns (pentru hypothesis):

Cu caine, fara om sau cu om?

| syd2 a răspuns:

Americanii tot timpul au stiut cum sa iasa
uscati din apa, ca de exemplu razboiul din Irak, sau inscenarea unui atac terorist pentru a incepe un razboi cu Cuba. De acea nu-mi plac americanii este o natiune foarte perfida.

| Danzell a răspuns:

Pentru orgoliu probabil. aici era o concurenta acerba. intre rusi si americani
primul satelit in spatiu, primul om in spatiu, primul om pe luna, etc.

| Copac13 a răspuns:

Nu stiu sigur dar au facut o groaza de grseli ca apollo 13

| RandyMarsh a răspuns:

Motive sunt destule, cel mai solid fiind cursa spatiala intre URSS si SUA.
Oricum, aselenizarea este falsificata doar in mintile nestiutorilor si ale adeptilor teoriei conspiratiei, cu care nu se poate purta o discutie serioasa.

| Blindeye a răspuns:

Era o mare lupta pe atunci. Americanii doreau sa arate ca sunt cei mai buni. Mie mi se pare și mai ciudat faptul ca, dacă totul a fost fals, de ce au făcut acele greșeli de neconceput. Sa fim serioși, cum sa nu îți dai seama ca în spațiu nu bate vântul? Și asta mai adaugă un semn de intrebare:chiar NASA a realizat aceasta păcăleală de-a dreptul penibila sau a fost altcineva? La NASA lucrează doar oameni inteligenți, nu inculți care sa facă asemenea erori.

| oprescudorin11 a răspuns (pentru Blindeye):

In toate institutiile, sefii sunt oameni modest intelectual.

| Shalom a răspuns:

Ai vazut aseara documentarul pe History, nu?