| Ruines a întrebat:

Cum a fost si cum va fi lumea fara criza economica?

15 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

`De capul meu, pai lumea n-a fost niciodata altfel decat intr-o perpetua criza, ca uneori a fost criza in Vest, alteori in Est, ca uneori a fost criza morala, alteori de ficat sau economica, tot din criza in criza ne-am propulsat.
Cand n-o mai fi criza cum o fi lumea? Uite-asa o sa ne tinem Viata cand n-o mai fi criza, ca pe-o pana, uite-asa:
http://www.youtube.com/watch?v=K6rX1AEi57c

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Criza economică datează de mult timp în ţara noastră "dragă" şi va mai exista multă vreme de acum încolo, chiar accentuându-se.
Îţi dai seama că dacă nu ar exista această criză România ar fi altfel. Oamenii nu ar mai fi nevoiţi să îşi părăsească ţara datorită faptului că nu au un loc de muncă sau din ce trăi. Ţările străine sunt pline de români, oriunde ai merge. Eu consider că ţara noastră este destul de frumoasă dar înnapoiată cu mii de ani comparativ cu celelalte. Trebuie să fim realişti, lucrurile nu se vor schimba prea curând, ba chiar consider că se vor înrăutăţi. Chiar dacă va ajunge la guvernare un alt preşedinte, lucrurile vor rămâne la fel deoarece îi va fi greu să le îndrepte. Trebuie să ne resemnăm cu ideea că, criza economică există şi va exista multă vreme de acum înainte.
Pa-pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Wøodenpints a răspuns:

Aproximativ la fel.
Criza este doar un pretext pentru incompetenţa unora.

| Lizzu a răspuns:

Normala.
Criza e anormala si e indusa, nu e reala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai buna cu siguranta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crize econimice au fost intotdeauna.
Nu a inventat-o nici Romania si nici presedintele cum zicea cineva mai sus.
Crizele economice apar regulat, fiind diverite doar ca amploare.
Cauzele sunt foarte multe, si sunt imposibil de evitat.
Dupa orice perioada de progres urmeaza o decadere, si tot asa, dovezi gasesti destule daca stii putina istorie. Daca tu crezi ca in lumea asta nu vor mai fi crize economice esti in eroare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-a fost si nici nu va fi lumea fara criza.
Toate lipsurile ce tin de resurse, fac ca preturile sa urce intr-un anumit domeniu.Toate afacerile si tehnologiile sunt legate intre ele.Cea mai importanta a fost "criza miscarii".Nu te misti, economia sta pe loc.Cateva gloante in cap mai tarziu in lumea araba si economiile si-au mai revenit.

Răspuns utilizator avertizat
| SoundTHeWave a răspuns:

Pai probabil mult mai bine, oricum in 2005-2006 Romaniei ai mergea destul de bine, fata de situatia curenta.

| dyanakitty a răspuns:

Pana acum nu a fost ciza mare dar sa vezi ce ne asteapta daca nu se schimba presedintele

| Virguliță a răspuns:

Zâmbete, bucurie mare, pace și o stare materială mai bună. Nu o să mai primim de la părinți răspunsuri gen : " Nu pot să-ți iau aia fiindcă nu avem destui bani. ", " Nu putem merge în vacanță fiindcă avem multe facturi și trebuie să le plătim " ș.a. Mai pe scurt, ar fi o viață mai bună pentru fiecare, înafară de Gigi Becali, care nu duce lipsă de nimic, cred.

| Someonee a răspuns:

Lumea va fi fara criza economica cum a fost inainte de a fi criza economica (nu stiu daca ai inteles), gandeste'te cum traiai prin 2005/2006