| Vernusio a întrebat:

Cum considerati personal ca este viata? Frumoasa,grea,urata, extraordinara?

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Frumoasă, dar de cele mai multe ori absentă din interesele și câmpul nostru vizual.

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ca un labirint.

| T0T a răspuns:

Frumoasă, iar dacă nu, oricum mult mai bună decât nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru T0T):

"Frumoasă, iar dacă nu, oricum mult mai bună decât nimic." - raspuns notabil.

| Freya1 a răspuns:

Se poate si mai bine. Daca as putea sa o schimb cu altceva mai bun as faceo dar cum nu pot asta e

| Sn4k3 a răspuns:

Cum ti-o faci. Frumoasa aici.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sn4k3):

"Cum ti-o faci. Frumoasa aici." - raspuns notabil.

| peperonies a răspuns:

Grea dar trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumoasa dar plina de obstacole.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Frumoasa dar plina de obstacole." - raspuns notabil.

| missfatadelatara a răspuns:

Dacă ești Trump, e perfecta.

Dacă ești român, umplută cu greutăți.

| AnoAnonima0 a răspuns:

Frumoasa.Depinde cum ți-o faci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnoAnonima0):

"Frumoasa.Depinde cum ți-o faci." - raspuns notabil. Daca omul gandeste frumos ( potrivit cu principiul moral al dragostei, adevarului, dreptatii, cinstei, intelepciunii, loialitatii, sfinteniei, pacii ) atunci si viata lui este frumoasa si fericita si linistita in orice conditii ( oricat de rele ) s-ar afla. Pentru aceasta este necesar sa se gandeasca la tot ce este de folos lui si altora, frumos, bine, si placut. happy

| AnoAnonima0 a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa e.Atata timp cat gândești pozitiv și nu îți bați joc de tine totul va fi ok.

| Supicadepui a răspuns:

De cele mai multe ori imprevizibila, in sensul bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Supicadepui):

"De cele mai multe ori imprevizibila, in sensul bun." - raspuns notabil.

| Supicadepui a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca faci misto la adresa raspunsurilor mele, dar, cum zici tu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Supicadepui):

"Nu stiu daca faci misto la adresa raspunsurilor mele, dar, cum zici tu." - nu fac misto ci din contra orice raspuns care mi se pare bun si interesant mi-l notez citandu-l. happy

Răspuns utilizator avertizat
| cristinamnt a răspuns:

Eu zic ca viata e alcatuita din momente:frumoase,dar și mai puțin frumoase. Uneori, am o zi asa de buna și îmi zic ca viata e asa de frumoasa, iar alteori mi se pare groaznica, dar vezi tu, daca nu trecem prin anumite momente proaste...nu ne putem maturiza.Eu asociez viata cu un film:cred ca niciun film din toata lumea asta nu e perfect,adică în unele sunt actori nu tocmai talentați,în altul sunt multe detalii plictisitoare,dar,în ansamblu, e frumos.E un probiect foarte muncit, cu mici scăpări și detalii, dar e frumos în ansamblu.
Asa ca eu zic ca dacă ți s-a întâmplat ceva nașpa, ar trebui sa vezi viata tot în roz.Ala e doar un detaliu mărunt