| AvalohAlyn a întrebat:

Cum vi se pare viata? Urata/grea/plina de incercari sau frumoasa, buna?

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Vad viata ca pe un dans luat mult prea in serios de persoanele ce nu pot realiza ca singurul scop al dansului este dansul in sine, atribuind o importanta mult prea mare lucrurilor. Dar desigur, acea seriozitate face de fapt parte din dans. (Aici fac referire la acea atitudine specific careia viata ar fi o calatorie extrem de importanta, scopul fiind sa supravietuiesti si sa ajungi la capat de drum, capatul de drum fiind vazut drept succes, bogatie, rai, etc.)

Este rea? Este buna? Eu zic ca este rea-buna si buna-rea, pentru ca fara contrastul necesar al binelui nu poti intelege raul si vice-versa, desi ele sunt de fapt unul si acelasi lucru in spatele cortinei.

Nu esti "in viata". Ci esti viata. Esti viata manifestandu-se de la sine. Ceea ce faci, este ceea ce face viata, si ceea ce face viata, este de asemenea ceea ce faci.

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Depinde cum crezi ca este, poate fi buna si usoara daca ai ganduri bune si atragi binele in viata ta

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

E o adevărată provocare.
O luptă pentru supraviețuire.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Interesanta.

| SilentRain a răspuns:

Urata cu spume și grasa cât o balenă

| minrest a răspuns:

Este foarte grea; o provocare.

| oglindasultanului a răspuns:

Imposibila, intunecata, blocata.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

După înălțarea Domnului Isus ucenicii au trecut prin multe încercări si se bucurau de fiecare data ca suferă pentru numele lui Isus.De atunci si pana la revenirea Domnului Isus toți cei care vor sa trăiască ca urmași credincioși ai lui Isus vor fi prigoniți.Dar de fiecare data se bucura ca sunt victime si nu calai.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Eu sunt pe undeva la mișloc... O și urăsc, dar pare a fi și frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suportabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Echilibrata, și cu bune și cu rele.

| CdeMetal a răspuns:

Uneori urata, alteori frumoasa, depinde.