| AvalohAlyn a întrebat:

Cum credeti ca au reusti unii sa prevada viitorul cu adevarat?
De exemplu:Nostradamus sau Baba Vanga se stie ca au prezis lucruri si s-au adeverit.
Cum se poate prevede viitorul?

4 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Nostradamus : "Doua pietre se vor zgudui"= atentatul din 2001 in care s-au prabusit turnurile gemene.

Asa se prevede viitorul.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Se fac presupuneri. Au o oarecare sansa sa fie adevarate si o oarecare sansa sa fie falsa. Simplu ca buna ziua.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosind termeni ambigu si vagi big grin

| StefanGGXX a răspuns:

Eu,cred in prezicerea viitorului, dar maestrii nu si-au spus niciodata secretele.Eu cred, de asemenea ca acesti erau foarte inteligenti, si analizau foarte bine ce se poate intampla.De aceea au avut dreptate.Au analizt de fiecare data ce se intampla in lume, iar cea mai buna ipoteza au folosita mereu.