| AvalohAlyn a întrebat:

Este posibil sa prevezi viitorul?
Au fost cativa care se spune ca au facut-o(Nostradamus,Vanga, Ioan Istrate, Edgar Cayce)
Este posibil sa se prevada viitorul omenirii sau a unui om?
Ce credeti?

Răspuns Câştigător
| lorena66 a răspuns:

Da. A existat o persoană in 1700 si ceva care a desenat costumul de scafandru din zilele de azi. Oamenii aceștia, pur si simplu au gândit înaintea tuturor. Unii pot prezice prin vise ce se va intampla, altii au pur si simplu viziuni ee scurta durata si la o saptamana mai apoi, ceea ce au vazut se îndeplinește. Este adevărat, ca exista oameni care au puterea asta, insa inca nu este clar motivul, sau de ce. Funda?

7 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Niciodata, NICI un om, nu poate profetiza viitorul prin propria sa putere. NUMAI Dumnezeu cunoaste viitorul si poate destainui o parte din el (viitor) si omului prin intermediul profetilor.
Cei enumerati de tine sunt (au fost) doar niste sperjuri sau mai rau unelte ale DRACULUI. Aprecieri sau tendinte ale viitorului la modul general se pot face dar la nivelul unui OM numai Dumnezeu o poate face.

| sierra1 a răspuns:

Sigur că poți să prevezi nișt chestii pe baza unor studii atente asupra fenomenului pe care vrei să-l lprevezi. Desigur cu o oarecare marjă de eroare. Sau poți nimeri "ca prostul Brăila". De exemplu prevăd (și nu sunt Nostradamus, Vanga, Ioan Istrate, Edgar Cayce?) că salariile și pensiile NU vor crește în următorii 3 ani așa cum au promis ieri guvernanții

| DeyCj a răspuns:

De văzut nu, dar de presupus bazat pe cum evoluează viața unui om, da, se poate.Se întâmplă ca aceste presupuneri, în urma acceptării în subconștient să influențeze întru tocmai viața acelei persoane.

| mentholinks a răspuns:

Normal. Prevad ca maine dimineata ma duc la munca si tu o sa o arzi aiurea pe TPU.

| AlexDarius3 a răspuns:

Da, am prevăzut că am luat 4 la mate.

| Saiko10 a răspuns:

Nu este posibil sa vezi viitorul, Doar daca Dumnezeu iti da o viziune asupra viitorului

| Daryusxz a răspuns:

Nu e posibil, se numeste sa dai cu presupusul/banuiesti ca ar putea sa se intample sau sa fie asa si cu putin noroc sa se intample. Daca e sa te iei dupa asa ceva trupa Parazitii au mai prezis viitoru in unele piese inca de prin anii 2000 laughing