| CinevaNou a întrebat:

Cum e cel mai bine? sa fii cel mai destept dintre prosti sau cel mai prost dintre destepti?

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fi la mijloc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii pur si simplu. Adevarul este ca nu intereseaza pe nimeni cu adevarat daca esti destept sau prost, li se rupe la toti de tine, in egala masura, indiferent de IQ-ul pe care-l posezi.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Depinde de situatie.

| JucărieLEGO a răspuns:

Intrebarea asta a fost pusa de n-spe ori. Cel mai bine e sa fii de unul singur. Punct.

| alexandra2000ale a răspuns:

Sa nu fi nici prost, nici destept...pentru ca daca esti prea destept te crezi cel mai bun dintre toti iar daca esti prost te crezi foarte inutil si nefolositor...deci e bine sa fi la mijloc cum a zis si Rin92

Funda?

| Blackrose101 a răspuns:

Cel mai bine este sa fi cel mai destept dintre prosti.

| IustinDiac a răspuns:

Cele doua posturi sunt aproximativ identice daca te raportezi la un grup mai mare de 10 persoane.

| Beautifullady189 a răspuns:

Mai bine cel mai prost dintre destepti, zic eu, pentru ca macar asa poti sa avansezi, avand de la cine invata in timp ce intre prosti numai te enervezi plus ca de la un timp renunti. Funda?!

| dannyel86 a răspuns (pentru Beautifullady189):

E bun raspunsul tau, dar, daca ai fi cel mai destept intre prosti, ai putea sa profiti de ei, sa-i manipulezi si sa fii mereu inaintea lor.
Ar fi ideal sa se potriveasca simultan ambele situatii, pentru a invata de la cei mai destepti ca tine cum sa influentezi pe cei mai prosti. happy

| Beautifullady189 a răspuns (pentru dannyel86):

Bine punctat! happy Deci da ambele variantewinking

| RasturnicaSiTrixy a răspuns:

Tu cum te simti?

| Shindan a răspuns:

Indiferent de situatie, un destept se poate cobori la nivelul unor prosti numai ca prostii vor ajunge sa-l venereze. Problema e ca desteptul sa vada lucrul asta si sa nu isi ia lumea in cap si sa devina infumurat sau increzut. Iar mai multi destepti il pot ajuta pe un prost sa devina ca ei. In ambele cazuri e vorba de compasiune. Intrebarea e pusa gresit, din punct de vedere egoist.