| anonim_4396 a întrebat:

Cum interpretați voi acest proverb/citat:

"What the lion cannot manage to do, the fox can".

?

Răspuns Câştigător
| mastadont a răspuns:

A fi mare și puternic nu e cel mai important lucru, uneori cel viclean are mai mult de câștigat decât cel puternic.

6 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Nu totdeauna conteaza putere, citeodata trebuie sa iti mearga si mintea laughing
Sau degeaba esti puternic, daca minte nu-i laughing

| Hammurabi a răspuns:

Probabil are sensul că unele lucruri prea mărunte (eventual și complexe) pentru a putea fi rezolvate de forța brută, pot fi rezolvate mai simplu de cei mărunți inteligenți și vicleni.
laughing

| gabicoo a răspuns:

Leul animal nobil nu se ocupă cu lucruri mărunte!
Vulpea animal meschin - se ocupă!

| DeMicUnCălător a răspuns:

Fiecare cu ce este inzestrat.

| IceRope a răspuns:

Nu-l interpretez.

| alex13763636 a răspuns:

Leul este mare are forță brută dar vulpea este vicleana are inteligență