| vulpi a întrebat:

Cum poate un om sa intre in imparatia lui Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
| jedi_7867 a răspuns:

Nu poti intra in imparatia lui Dumnezeu pentru ca deja esti in ea.
Din pacate, multe persoane nu vad asta, se chinuie teribil visand la ea sau creand un iad in jurul lor.

14 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Daca doresti sa intri in Imparatia lui Dumnezeu, cerceteaza "Manualul cu instructiuni", Biblia. Domnul Isus Hristos a spus ca acolo se gasesc toate raspunsurile: Ioan 5, 39 "Cercetati Scripturile, pentru cã socotiti cã în ele aveti viata vesnicã; dar tocmai ele mãrturisesc despre Mine. " Succes.

cami
| cami a răspuns:

Vulpi, esti micuta si draguta happy
Trebuie sa-o asculti pe mami, si pe tati, sa nu-i superi, sa iei note mari, sa-ti faci temele, in timpul liber sa colorezi, sa te plimbi cu bicicleta, sa nu minti, si sa-ti faci rugaciunea happy

| elena a răspuns:

Tu esti o "vulpi" nu asa de mic, incat sa intrebi despre imparatia lui Dumnezeu. Sincer? Nici eu nu stiu. O fi imparatie?

| Ben. a răspuns:

Du-te la biserica, ei au ghidul imparatiei si mersul trenurilor intr-acolo.se elibereaza doar bilete one-way.destul de scumpe pentru o familie.

| lbtc a răspuns:

Printr-o credinta puternica( sa nu faca pacate, prin rugaciune,...)
si prin puntea Domnului nostru Iisus Hristos...
_desigur ca exista multe alte religii in care Iisus nu este recunoscut... dar noi trebuie sa il recunoastem, sa fim modesti si sa ii salvam pe toti ceilalti...

| sese a răspuns:

Ce sa cauti acolo? Nu-i pentru copii :poate mai tarziu, mult mai tarziu vei fi chemat ...sau nu.

| Klara a răspuns:

Pe baza de pile smug

| Luiza_4305 a răspuns:

Prin Credinta, jertfa, bunatate, milostenie, dragoste si rabdare... cel putin din cate am citit despre viata martirilor, sfintiilor; nu am fost in imparatia Lui Dumnezeu incat sa-ti dau un raspuns exact.

| Moneyandfame a răspuns:

Nu stiu daca oamenii mai vor sa intre in imparatia lui Dumnezeu.Traieste acum si lasa ce vine dupa.

| okei a răspuns:

Cum poti sa : - Sa crezi in El cu adevarat.
- Sa te spovedesti si impartasesi
- Sa iti spui rugaciunea/rugaciunile.
- Sa mergi la Biserica macar Duminica la slujba.
Cum pot sa nu: - Sa te sinucizi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajutandusi semenii dar nu ca sa vada altii ca vai doamne ce a facut x si ce a facu y facand fapte bune cu discretie ...mergand la biserica... aprinzand lumanari parca straight face si sa incerce sa nu faca pacate si sa nu minta... daca te sinucizi sigur nu ajugi in imparatia lui D-zeu pentru ca viata e cadoul lui D-zeu pentru noi chatterbox si cam atat imi amintesc eu tongue

| necunoscutul a răspuns:

Sa se lepede de sine sa ia crucea si sa-l urmeze pe Domnul.

| PsIhOlOgUl_21 a răspuns:

Cu multa credinta si multa rabdare.....................pace:X

| modelpop a răspuns:

La biserica