| Jay1 a întrebat:

Cum se explică infinitul?

4 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Un lucru care nu are sfârşit.

| Jay1 explică (pentru Alexuţ02):

BINE.
Universul nostru pare să fie condus de un set finit de legi, Infinitul" ceva care merge la nesfârşit.

| Melindaklara1 a răspuns:

Un lucri care nu se sfarseste niciodata (ex. universul) sau daca ar fi vorba de obiecte atunci o cantitate foarte mare dim acele obiecte care sa iti ajunga pe toata durata de viata. Sau mai este unul anume dreapta. Aceta se invata la geometrie sau la matematica. Depinde de clasa in care esti. Pentru ca daca lungesti o dreapta pana incojuri pamantul si ajungi inapoi in punctul din care ai pornit acesta poate fi consiferata infinita deoareca nu ii gasesti capatul niciodata.de exemplu daca frunzele.ar fi bani si toate ar fi ale cuiva acesta ar avea bani infiniti. Dupa cum se spune. Sper ca te-am ajutat

| Jay1 explică (pentru Melindaklara1):

Bine- e asta e tare -daca frunzele.ar fi bani si toate ar fi ale cuiva acesta ar avea bani infiniti
Iubirea este singura constantă în univers, Iubirea este din infinit şi va fi?