| AvalohAlyn a întrebat:

Cum va explicati experientele uimitoare si fascinante ale oamenilor aflati in moarte clinica care au revenit la viata,ulterior?
Sunt si multi atei care au avut experiente religioase,cu Iisus, Dumnezeu sasdeciu ca au fost in iad deci faza cu li se intampla si li se arata exact in ce au crezut in momentul vietii pica.

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Și eu am visat în unele nopți monștrii și altele dar asta nu înseamnă că i-am visat pentru că cred în ei sau pentru că sunt reali.

| drutzix a răspuns:

Am explicat asta pe site de 10 milioane de ori.
Creierul cand e pe moarte elibereaza neurotransmitatori.
Nu am incredere in marturiile alora din moarte clinica la fel cum nu am incredere nici in marturiile alora care au tras pe nas heroina si l-au vazut pe Isus.

| nirocino a răspuns:

Intra la categoria mituri.

| AlexandruSimionescu a răspuns:

Trebuie sa asisti personal oameni care mor, ca sa-ti dai seama ca ceva acolo, atunci, se intampla.
in schimb, absolut toate experientele sunt relatate de oameni vii, ce nu au murit de-a binelea, caci s-au intors. le poti categorisi oricum.

in schimb exista unii ce accidental descopera ce se intampla dupa moarte, ca in cartea gratuita si foarte interesanta, cu multe detalii prezentata si oferita aici: http://www.reikido.ro/ce-se-intampla-dincolo-de-moarte/