| acdcfan a întrebat:

Cum vedeti voi viitorul? Cat de diferita si cum va fi societatea de atunci fata de cea de astazi? Va fi mai bine sau mai rau?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Daca va fi mai bine sau mai rau, depinde doar de mentalitatea noastra. Cu siguranta vor exista diferente intre prezent si viitor, dar nu putem sti in ce consta aceasta diferenta. Nu putem sti daca schimbarea va fi in bine sau in rau. Cert este ca, cheia e la noi.

9 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vad un viitor minunat. Tara asta e plina de oameni competenti ma surprind singura cand realizez ce minunat e poporul asta.Toti avem meseria de teoreticieni. Aprinde televizorul si ai sa vezi despre ce vorbesc.Ne plangem, dezbatem, pozam in culti, dam exemple clare scose din context si ne dam sceptici.Cand am sa vad un singur om care face ceva atunci am sa ma declar cea mai multumita romanca

| Jadis a răspuns:

Daca moare Basescu si Boc atunci va fi mai bine. Poata va fi mai buna sa speram... happy u ce crezi?

| cîrne a răspuns:

In viitor o sa fiu cu mai multa minte, da mai batran.najpa.
cat despre societatea ta, ne indreptam catre progres tehnologic si spre degradare morala.

| britneyss a răspuns:

Eu prevăd următoarele decoperiri: teleportarea, telepatia generală inclusiv cu fiinţele superioare, telekinezia, evoluţia prin creşterea inteligenţei umane prin modificarea ADN, călătoria în timp şi alte dimensiuni, călătoria în spaţiu - alte galaxii, contactul cu celelalte miliarde de specii şi entităţi

| denismaria92 a răspuns:

Despre viitor(daca ramai in Romania). eu nu cred ca o sa se schimbe nimic important, doar presedintele. Strazile si drumurile nationale o sa ramana la fel, oamenii nici ei nu se vor schimba, pentru ca sunt din ce in ce mai multi inculti, oameni rai, cocalari si tot felul. Eu cred ca va fi din ce in ce mai rau. Deci nu va fi foarte diferita societatea de atunci fata de cea de astazi.

P. S. Imi place ca asculti ac/dc happy

| dudu13 a răspuns:

1. O sa fie multi rromi
2.Nu o sa iesim din criza [parerea mea]
3.Peste tot o sa rasune manelele tiganilor borati [da, stiu.sunt rasistwinking]
4. Sper sa plec din tara astalaughing

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Nu pot vedea viitorul; o

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Pai cand eram in a 3 a am vazut un fel de scrisoare din viitor(bineinteles nu e asa) in care spunea ca lumea nu o sa mai aiba apa si o sa trebuiasca sa ne radem toti parul pentru ca nu o sa avem apa cu care sa ne spalam si lumea o sa se dezinfecteze cu uleiuri de corp insa acest lucru nu cred ca s-ar intampla

| blackyblack a răspuns:

Dupa cum probabil observi si tu... tehnologia avansata ne cam da peste cap.Suntem civilizati, avem toate conditiile dar.cam totul se duce de rapa.
De la copii care, inca de la o varsta frageda incep sa aiba anumite preocupari, pana la comportamentul oamenilor ( ma refer in general) si dependenta de tehnologie.
In ziua de astazi daca se mai inventeaza un nou joc 3D toti suntem preocupati sa-i dam de cap...si in curand devenim cumva dependenti de acesta ca sa zic asa, iar plimbarile, scoala sau alte activitati sunt lasate la voia intamplarii.
Oamenii insa, au deveni mai rai... un om bun nu este rasplatit decat cu rau in cele mai multe cazuri.De incredere ori mila nu mai vorbesc. In timp ce ce unii copii stau pe strada abandonati de parinti, ori la orfelinate sau chiar spitale... unii oameni trec indiferenti peste acesta problema fara a se uita putin mai bine exact acolo unde e mai important.
Dupa cum spune si androgin depinde de mentalitatea noastra.