| anonim_4396 a întrebat:

Dacă ați avea de ales, pentru a salva doar viața voastră și pe cea a unei persoane dragi (un părinte/animalul de companie/copilul/soția sau soțul) pe care ați alege?

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Eu as alege sa salvez viata parintelui, dar nu sotia, copilul sau animalul de companie.
Sotie mai gasesc, animal de companie mai gasesc, copii pot sa mai fac cati vreau (si oricum ar fi, sa lasi copilu fara parinti ii faci un mare rau), dar parinti care sa te iubeasca cu adevarat nu mai ai cum sa ai. Si asa ca fara ei, nu mai are nici un sens nimic.

A zis o femeie "mi-a murit mama, am ramas singura acum", tata nu mai avea de mult. Avea copil si sot dar se vedea ca astia nu o iubea ca parintii.

Si copiii, esti bun cat le dai, cand nu mai ai sa le dai, te condamna, nu toti dar multi, ii uita pe unde ii uita pe parinti, nici nu mai suna de multe ori.

3 răspunsuri:
| Iepuroi a răspuns:

Pe a mea mereu.

| anonim_4396 explică (pentru Iepuroi):

Și a doua? Pe cine ai mai salva? laughing))

| Mosotti a răspuns (pentru Iepuroi):

Da, aici e relativ, unii se simt bine sa ramana in viata fara nimeni drag adica cum esti tu, altii fara cineva drag se simt foarte nasol si deci nici nu ar mai avea sens sa scape ei.