| anonim_4396 a întrebat:

Daca o persoana s-a nascut oarba, ce viseaza? Dar daca s-a nascut surdo-muta, in ce limba gandeste?

6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Daca s-a nascut oarba ...viseaza doar sunete!
daca s-a nascut surdo-muta ...atunci nu gandeste in nici o limba!
probabil ca recunoaste cateva semne prin simtul tactil

| mihaibrasov a răspuns:

Daca afli sa imi zici si mie ce viseaza o persoana oarba.

| DenisIonut01 a răspuns:

Pai in limba lui adica in semne straight face si daca e nascuta! Nevazatoare! creca viseaza pipaielile pe care le face peste zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O mai fo intrebarea asta.voi invata cateva semne si-mi voi intreba vecinii surdomuti de la doua etaje mai jos.rabdare.o sa-ti raspund

| maresal a răspuns:

Pai sa viseze nu cred ca viseaza prea multe, doar isi inchipuie.
Limba e cea natala, unde a trait ce a invatat.

| ChioruL1 a răspuns:

S-a mai pus intrebarea asta de 15 mii de ori