| Adrian a întrebat:

Daca Romania dispare de pe harta, credeti ca i-ar simti cineva lipsa? Argumentati!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar de ce sa dispara? Ca asa vrei/vor altii? Sau?
Eu da, i-as simti lipsa. In primul rand, imi iubesc patria!

19 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Da, romanii plecati in strainatate, la munca. Patria, tot patrie ramane.

HepHap
| HepHap a răspuns:

Toti amatorii de harti si atlase geografice. Sa vezi scandal la tipografie, ca au printat spatii goale...

Apache
| Apache a răspuns:

Probabil ca lumea o sa aiba o tristete de 5 secunde si apoi o sa ne uite!
...lumea este rea ...nimanui nu ii pasa cu adevarat!

| Cristinel1988 a răspuns (pentru Apache):

De acord cu tine#.

| cristi202 a răspuns:

Daca ungurii sau tiganii ar face-o sa dispara de pe harta, atunci ar fi regrete pentru multi romani, insa poate daca ar veni americanii, olandezii, sau alt popor la fel de civilizat, poate ca nu i s-ar simti atit de mult lipsa, tinind cont ca tot mai mult in tara asta lucrurile arata a fi ca o mare... tiganie.

| mihaibrasov a răspuns:

Da, ungurii, ca nu mai au inamici.

| NoChanceForUs a răspuns:

România nu dispare, R(r)omânia se transformă!

| MeScorpion a răspuns:

Nu i-ar simti nimeni lipsa dar o sa tina un moment de reculegere sa le arate celorlalti ca le pasa.

Răspuns utilizator avertizat
| TheLastDancer15 a răspuns:

Hahah. asta n-o sa se intample... dar daca ar fi, bineinteles. Romania este o tara foarte importanta si destul de cunoscuta. adica gandeste-te sunt o gramada de celebritati romane, se stie ca in Romania este cel mai complex program de invatamant[de aceea suntem destepti], sunt tiganii care reprezinta Romania rolling on the floor... si sincer, incepe sa imi placa tara asta[tinand cont ca pana acum o uarm] si bine, tiganii se exclud. Revenind la subiect big grin, sigur, Romania e mare si tare. De ce nu?

| BiaSiAtat a răspuns:

Normal mai ales ungurii, sarbii si ucrainienii a da si moldovenii pentru ca ei stiu ca noi suntem vecinii lor si studiazaa asta la geografie.Si eu credeam asa la inceput dar romanii nu sunt doar niste oameni.Sun prietenii nostri si semeni notri desi in Romania se intampla lucruri bizare este o tara superba si dupa cum stim istoria noastra a fost foarte speciala.Tu doar mandreste-te cu tara ta si nu asculta ce zic altii.

| Andruza a răspuns:

Da aș simți lipsa lui Boclaughing și prostia lui de care suferă oh go on

| Yzzza a răspuns:

In primul rand mie imi place Romania mai ales pentru peisajele sale foarte frumoase, dar pacat ca nu putem aprecia frumusetea naturii.
Pai...cred ca ar simtii lipsa Romaniei urmatoarea tara dupa Romania cu cei mai incompetenti si egoisti parlamentari.Pentru ca daca nu ar mai fi Romania(tara cu cei mai "destepti" parlamentari din lume), ar trebui sa fie alta tara sin lume cu cei mai "destepti parlamentarilaughing.

Iar acum sa o luam altfel.Cred ca ar simtii lipsa Romaniei toata Europa.Nu ar mai fii Carpatii, campiile si atatea peisaje frumoase(care din pacate sunt murdarite de noi in special cu gunoaiele noastre).sad
Cam asta e parerea mea.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de unde scoti intrebarile dar unele dintre ele prea esti timpite, pardon, intrebari timpite. Mai doresti sa argumentez ceva? daca da o sa-ti enumar tot neamul cum stiu eu mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

mai fratele meu hun,ce ai tu cu Romania? este o tara frumoasa,fie painea cit de rea, tot mai bine-i in tara mea! te tine cineva legat? go de pashte vere si alta iarba, sa vedem daca e asa buna si grasa ca cea romanesca

| danyak47 a răspuns:

Posibil dar daca ai disparea tu nu tiar simpti nimeni ilpsa

| Cristinel1988 a răspuns:

Mda

| Nickrol a răspuns:

Cred ca tiganii/romii expulzati de Sarcozi ar simtii cel mai mult lipsa Romaniei! laughing