| KiszMy a întrebat:

Dacă s-ar da o lege care să le confere unora dreptul de a decide ce este voie și ce nu, iar aceia decid că trebuie să fii privat de libertate dacă porți pantaloni sau fustă de culoare roșie, ce ai face având în vedere că ai doar o pereche de pantaloni sau o fustă și aceea de culoare roșie?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Le vopsesc in alta culoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti nebun.

| Violleta2022 a răspuns:

ESte simplu, le vopseste pe amandoua in marou ori negru!

| ALGator a răspuns (pentru Violleta2022):

Dacă legea permite să se vinda vopsea :-)

| Violleta2022 a răspuns (pentru ALGator):

Nu-i bai, nu trebuie sa cumpere nimic, se pot folosii plante si ierburi din natura, ca sa vopsesti tesaturile!
Uite aici:
http://www.ziaruldeiasi.ro/......ale~ni7gfs

suntserios
| suntserios a răspuns:

Scopul intrebarii este?

| GabiDumitrescu a răspuns:

I-as purta pe dos.

| ALGator a răspuns:

S-ar chema ca traiesti intr-o dictatura. Intr-o dictatura tot ce faci este nu pentru placul tau, ci doar ca sa supravietuiesti. Tot dictatura are grija sa te invete ea ce trebuie sa faci. Dar daca faci exact ce cere ea, mai devreme sau mai tirziu tot vei fi pedepsit.
Din cuaza asta, in dictatura nu ai nevoie de logica si de sfaturi TPU. Poti sa-ti pui streangul de git, sa te inrolezi ca sa-i oprimi tu pe altii in loc sa fii oprimat, sa protestezi in strada sau sa-ti dai foc cu benzina, sa iesi in pielea goala sau sa vopsesti pantalonii cu catran sau cirmiz. Sau sa sari gardul.
Ce as face eu nu ti-ar conveni tie. Tu ce te-ai gindit sa faci, apropo?

| TCosminn a răspuns:

O bagi in clor si se rezolva.

| aquarising a răspuns:

Organizez protest pe Facebook şi ies în stradă cu minim câteva mii de persoane, toti purtand pantaloni/ fuste roşii. Sa vedem unde ne baga pe toti.