| Vizitiul a întrebat:

Daca se va descoperi o planeta locuibila, similara Terrei, si s-ar da startul inaugurarii ( si implicit stabilirii), ti-ai parasi domicililul actual? De ce?

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Mi-aş rezerva-o pentru vacanţe.
Dar să se ducă ceilalţi, să se mai depopuleze Terra un pic.

| Vizitiul explică:

FetitaSoare, stupida, aaa? Cat de stupid sa fii, sa crezi ca virgula anuleaza cacofonia? Nici nu stiu de ce ti-am dat replica.

Apache
| Apache a răspuns:

Mai intai as vizita toata terra, si abia apoi as pleca pe o alta planeta!
...si probabil ca doar in vacanta!

| harciog a răspuns:

Intodeauna am avut in gind ca alte civilizatii extraterestre o duc mai bine decit noi si drept exemplu am luat pe cei cu capul in nori.

| mihaibrasov a răspuns:

Cred ca da, daca n-as mai avea motive sa raman. Totusi nu prea imi place sa fiu pionier, lasa-i pe altii sa se arda primii, apoi, dupa ce au loc toate razboaiele probabile de pe-acolo, merg si euwinking.

nony
| nony a răspuns:

Neaaa, sunt prea ancorat in Terra noastra cea iubita.Sa se duca restul.Macar de-as ramane eu si cateva Victoria Secret laughing

regis
| regis a răspuns:

Nu. Imi vine greu sa imi parasesc domiciliul actual si pentru a ma muta in Europa civilizata, da' de unde pe o alta planeta.

| carminaburana43 a răspuns:

Numai daca m-i s-ar promite ca n-o sa am probleme de existentialitate cit oi trai.Adica sanu-mi mai bat capul niciodata ca nu am servici sau ca il pot pierde sa nu-mi bat capul pentru facturi pentru bani atunci in momentul asta m-as impacheta si m-as duce.

| Skylar a răspuns:

Normal.Noi resurse de paraduit!

| NickiMinaj a răspuns:

Da. si as asculta elton john - rocket man in naveta mea spatiala.

| AlxMro a răspuns:

Of, Intrebarea ta mi-a reaprins dilema, unde va ajunge omenirea. Eu in totdeauna am crezut si cred ca oamenii vor gasi intotdeauna o modalitate de a perpetua specia, de a supravietui. Daca va fi nevoie sa ne stabilim pe o alta planeta cred ca o vom face.

| améliee a răspuns:

Mi-ar placea sa o vizitez, dar nu neaparat sa ma stabilesc acolo.

| bendis92 a răspuns:

Nu stiu daca as avea banii necesari, dar daca mi-ar da pe gratis, bineinteles de ce nu, sunt mereu deschisa pentru nou si alte civilizatii (mai ales daca ar fi extraterestre) laughing

| florin1979 a răspuns:

Bineinteles ca as pleca, de curiozitate. dar cu o conditie, sa vin din cand in cand si pe pamanat sa vad daca nu l-au dat jos pe basescu laughing

| CandyTetris a răspuns:

Nu,astept sa se duca toti si apoi as conduce pamantul!
Acuma sa fim sinceri, planeta aia ar fi probabil numai cu milionari.Iti dai seama ce scump ar fi terenul acolo? Care teren, ca probabil nu mi-as permite nici drumul.

| ClairDeLune a răspuns:

Poate ca da, de curiozitate si oricum nu e nimic aici ca sa ma tina in loc. poate populatia respectiva nu-si distruge planeta cum facem noi, termitele de oamenilaughing

| Alrawan a răspuns:

No. Eo nu m`as muta in alt oras, dapoi pe alta planeta laughing
Aici is toti prieteni mei, familia, colegi love struck si in plus n`as sti limba planetei respective laughing thinking Si nu m`as urca niciodata intr-o racheta :-s rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ocuparea acelei planete n-a implicat moartea unor bastinasi, atunci eu nu ma duc! n-as putea dormi noaptea fara sa stiu ca sub temeleia casei mele nu se afla un extraterestru in putrefactie.Ce naiba, doar ne tragem dintr-un neam de colonisti!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desi, e umpci stupida intrebarea ta fiindca, ca om care are un domiciliu, nu se poate ca acum cand am 14 ani sa se descopere o planeta, si. pana nu imi schimb domiciliul sa reuseasca sa populeze si "mobileze" planeta respectiva. Dar, daca as avea cu cine ma duce, m.as duce!