| eveline_9271 a întrebat:

Daca v-ar aminti cineva zilnic ca intr-o zi o sa muriti, v-ar schimba cu ceva ziua? O sa incercati sa traiti la maxim fiecare clipa? O sa fiti mai buni?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Probabil m-as intrista mai des, as cadea moral mai des fiindca ma gandesc ca intr-o zi o sa ma despart de cei dragi, de familie.Totusi stim cu totii ca o sa murim.Eu de pe acum incerc sa fiu mai bun, incerc sa-mi traiesc viata in limita moralitatii, sa-mi pretuiesc cat mai mult familia si propria persoana dar si pe Dumnezeu.

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. Şi pentru a doua întrebare, tot nu.
E ca şi cum mi-ar spune cineva că sunt reduceri de preţuri la yacht-uri - mă interesează fix deloc.
Salut.

| mihaibrasov a răspuns:

Oricum murim intr-o zi. De-aia suntem muritori. Daca mi-ar aminti in fiecare zi cineva asta, i-as zice sa ma mai lase in pace, ca doar papagalii se repeta aiurea.

| Razvan a răspuns:

M-ar stresa asa ca l-as da pe silent.Are vreun sens daca mor acum sau la 65 de ani?oh go onIn viata asta nebuna ai nevoie doar sa te gasesti pe tine

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Cred ca mi-ar schimba ziua in rau, daca mi s-ar spune data exacta, asa, la modul general stim toti ca la un moment dat, se va intampla.Nu as incerca sa traiesc la maxim, dar cu siguranta as incerca sa nu ma mai enervez atat de repede din tot soiul de motive.

| unbaiat a răspuns:

1-acel cineva nu ar scapa fara sa-l julesc
2-probabil as fi mai bun cu familia si cu prietenii dar in schimb as deveni infractor...

| muzicalBoX a răspuns:

Probabil as trece indiferent si mas face ca anm auzit. Dar as trii la maxim fiecare clipa si nu as devenii mai bun adevarul eca mar schimba dar nu foarte mult.

| Astaeparereamea a răspuns:

La cineva ala i'as umple gura cu ceva sa nu mai poata vorbii

| Dominicc a răspuns:

Sunt oameni care ar prefera sa afle cat mai au de trait. Si cei care nu ar vrea. Pana la urma e mai palpitant sa nu stii, nu?

Eu nu as vrea sa stiu. In primul rand ar fi o veste dezasturoaza, stiind ca poti muri peste 30 de ani, si cand te apropii inca ai mai sta. Nu se cade bine, tocmai de aia multi cand suntem in linia dreapta a vietii nu am prefera sa stim daca murim vreodata.

Cand suntem suparati si deprimati, poate ne trece prin cap iintrebarea.

Ps: Gandeste-te la oamenii care au cancer in ultima faza. Ei stiu cel mai bine cum e sa iti stii durata vietii.

| Sweet00gum a răspuns:

Daca mi-ar spune cineva CAND as muri, cred ca m-ar schimba.As incerca sa traiesc la maxim. As incerca sa le fac si altora viata mai buna. As incerca sa nu supar pe nimeni si sa daruiesc tuturor ceva, macar un zambet. As incerca...da.as face mai multe

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Nu ar trebui sa imi schimbe viata cu nimic straight face stiu ca totii o sa murim si nu doar eu.In continuare sunt cum sunt eu, nu ma voi schimba nici o data din cauza asta, si nici nimanui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare zi? cred ca as grabi procesul asta de mumificare din picioarehee hee