| Duucu a întrebat:

De ce are pisica doar o coadă?

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Aşa s-a întâmplat să evolueze.
De ce, crezi că duce lipsa de a doua?

De ce are caracatiţa 8 tentacule, iar elefantul - o trompă?

| Inferno a răspuns:

De ce ar avea doua?

| Narcis2007 a răspuns:

Pentru ca are doar o singura coloana vertebrala...

| sublime89 a răspuns:

Si tu ai doar o coada, sau mai bine zis ce a mai ramas din ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sublime89):

Bravo,cine stie sa gandeasca. Dar nu cred ca sunt multi care sa gandeasca din punct de vedere general.

| Duucu explică (pentru anonim_4396):

Stai așa... tu nu erai creștin?

| Wøodenpints a răspuns:

Dacă mă uit la ce-au răspuns ăștia de deasupra, mi-e și jenă că împart specia cu ei.
Pisica are coadă pentru a putea ateriza mereu în picioare. Sau aproape mereu, depinde de noroc.
Când cade, își răsucește coada pentru a i se întoarce tot corpul. Coada ei este elastică și formează un fel de spirală în câteva zecimi de secundă.
La câine coada e rigidă și-l ajută să ia mai din scurt curbele când aleargă mutând coada în partea opusă ca să-i dea avânt corpului în direcția în cealaltă.

De altfel, toți se dau iubitori de animale...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Wøodenpints):

Sper că nu te-ai referit la mine... laughing

| Duucu explică:

Haha,ce glumă.

| ErrorFound a răspuns:

Ca nu i-ar folosi inca una.

| suffarstar a răspuns:

Pentru ca poate.

| LordBolton a răspuns:

Pentru ca nu ii foloseste la nimic.
ce rost ar avea inca o coada?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crestin sunt de la doua saptamani,cand m-au botezat. Crestinatatea e impusa, atunci cand omul nu e in stare sa aleaga. Nu sunt nici ateu,cum sa zic,tin sarbatorile,aprind candela,dar numai din motiv ca omul e facut din lumina,nu ca sunt crestin sa ma dau cu capul de podeaua bisericii sau sa pup nu stiu ce icoane infectate. Deci,cum am spus,nici ateu nu sunt, ateul e acela care nu cauta adevarul nici macar in stiinda sau in explicatia logica a lucurilor. Cred in unicul creator. Nu stiu daca ma intelegi, eu creed ca eu si tu si tot ce en inconjoara, facem una singura, asa cum nasul, urechile si ..coada pisicii, face un singur corp. Si ca rapsuns la intrebarea despre coada pisicii, eu cred ca pisica inca nu sa perfectionat, nu va d inca rolul cozii in construcctia ei.Calul se apara de muste dar la pisica... e total nefolositoare. Asteptam deci cu timpul... sa cada coada pisicii asa cum a cazut si omului.Sau nu crezi? laughing pipaie "noaada fundului" si vei vedea ca e o termiinatie acolo. De acolo cu miliarde de ani in urma, pornea coada la mosi-stramosii nostri. Eu caut adevarul in stiinta, istorie, intelegi tu ce fel de " crestin" sunt? O zi buna.

| Duucu explică (pentru anonim_4396):

Scurt: Ești gnostic/agnostic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Duucu):

Spune-i cum vrei.Aceste cuvinte au mai multe intelesuri, tocmai sa ne papam intre noi.Nu m-am gasndit niciodata sa fiu adept al gnosticismului sau agnosticismului.Nu se poate spune despre noi ca suntem oameni normali cu libertate de gandire? Trebuie neaparat sa ne catalogam? Tu esti asa, eu sunt altfel, el e altefel, cuvinte care au rolul de abaga raca si neintelegeri. Suntem oameni normali cu acelasi creier, doar ca unii se fixeaza pe doar o anumita gandire. Bafta.

| ViseleSmulgGratii a răspuns:

Banuiesc ca tu voiai sa te lamuresti, defap, de ce-i atata simetrie in natura.

Parerea mea este ca legile fizicii au "modelat" pisica asa, ele actionand din toate partile simultan. Cine stie, daca nu exista gravitatia, poate vedeam asa ceva:
http://imgfave.com/view/571790

| TheDarkQeen13 a răspuns:

Asa a inzestrat-o Dunmezeu, cate vrei sa aiba 5? cum ar venii ca te intreb ca de ce ai doar un cap? laughing

| Lexi888 a răspuns:

Ca sa intrebi tu. Sper ca iti dai seama ca cea ai întrebat tu e ceva prostesc

| PerfectLife a răspuns:

De ce nu?

| Pumpkin a răspuns:

Pentru ca are un singur cur deasupra caruia sa stea

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Http://inuyasha.wikia.com/wiki/Kirara
cred ca te-ai uitat prea mult la InuYasha

Intrebari:
1.Tu de ce ai doar un nas?
2.De ce ai doi ochi si nu unu sau trei sau patru?
3.De ce ai doua maini si nu 4?
Daca vrei pot sa continui;)

| Duucu explică (pentru XxXNotForKiidsXxX):

Păi aici voiam să ajung... de ce 2 ochi și nu mai mulți? De ce 1 nas și nu două?

| Grigore666 a răspuns:

Pai la 2 cozi nu ar merge îmbârligat?

| TipulAnonim a răspuns:

Crezi intr-un Creator?

| even a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care o masina nu are doua volane