| nutuxcristian a întrebat:

Nu sunt nebun, urmez un liceu cu tematica umanista si sunt stapan pe situatiile care mi se intampla:
Astazi (12.01.2015),cand am intrat pe usa,dupa ce venisem de la liceu, primesc pe telefonul fix (telefon care de 2-3 ani nu a fost folosit), un apel despre un accident rutier,eu fiind considerat mama baiatului implicat. "Scena" parea reala; se auzeau politistii,si un mare vacarm. In fine... nu aveam timp de aceste prostii pentru ca trebuia sa ajung la BCR. Mai apoi,dupa ce am ajuns acasa de la banca,aud o bubuitura deranjanta in baie: ma duc sa vad ce a putut produce acest cuttemur :,insa nimic-nimic-nimic. Cand am plecat din baie,spre bucatarie,becul mi se aprinde in fata, eu fiind la 2 metri departare de intrerupator, insa usa era deschisa si vazut becul aprinzandu-se. Ok,zic. Cam neasteptata secventa.
Dupa ce a ajuns si mama acasa,i-am relatt tot,iar in timp ce vorbeam cu ea,auzim amandoi un alt zgomot ciudat in casa. Am fost la vecini la usi,nimeni nu a auzit nimic, cu toate ca a fost foarte foarte deranjant. Acum 15 minute,cand am stat in bucatarie pe telefon pe facebook, becul s-a stins pentru 5 secunde, mai apoi revenindu-si...
Nu stiu sa imi explic aceste situatii. Poate ma puteti consilia dvs. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Bună ideea cu filmatul.Pentru orice eventualitate.Partea cu becul... dacă e vorba de unul şi acelaşi bec, se poate arde cât de curând şi trebuie schimbat.Sau poate e stricată priza.Cheamă un instalator.Cât despre telefon...Sunt indivizi care sună pe oricine să spună că o persoană din familie tocmai a avut un accident şi este în spital, pe moarte, după care cere o sump mare de bani, pentru a acoperi cheltuielile.E doar o glumă proastă.Dar să ştii că sunt mulţi care cred.Şi lasă bani grei.

| nutuxcristian explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Nu este vorba de acelasi bec. eu am doua becuri in bucatarie. cel principal si cel de langa chiuveta.

4 răspunsuri:
| BlackRaven45 a răspuns:

Nu cred în fantome sau chestii din astea. Telefonul ar fi putut fi foarte bine doar o farsă şi chestile cu becurile nişte coincindenţe. Poate e problemă la circuit. Nu ştiu. Posibil. Cât despre bubuitura aia...chiar nu am idee ce ar fi putut fi... Oricum, nu te mai necăji atât din cauza unor chestii ca astea.winking

| Vanqu1sh a răspuns:

Paranormal activity! Ia camera si incepe sa filmezi.

| nutuxcristian explică (pentru Vanqu1sh):

Ok. in seara asta o voi pune. dupa ce ma uit la filmate, o sa las un link pe un site unde am incarcat-o pe net. mersi frumos, nu m-as fi gandit!