| AvalohAlyn a întrebat:

De ce exista munca? Ca sa ne fure multe ore din viata?laughingVa dati seama cat pierdeti muncind?
Eu oricum nu muncesc acum ca nu pot din motive medicale.

9 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Avem capacitatea necesara sa cream suficienti roboti care sa faca munca in locul nostru, totul sa fie gratis si sa ne bucuram din plin de viata, doar ca nu se vrea asta, elitele mondiale ne vor niste sclavi nu vor sa elimine clasele sociale, caci atunci ei nu ar mai fi cu nimic mai presus ca noi. Este lumea lui Satana, de aceea inca mai exista munca (fizica cel putin, adica cea pe care ar trebui sa o faca robotii).

| Simpatic a răspuns (pentru Celcestietot):

Sa-i mai vad atunci pe proxeneti si pe videochatiste cum mai fac bani cu robotii in locul lor laughing
ca roboti traficanti, roboti spargatori de banci se pot realiza, nu e nevoie decat de hackeri priceputi care sa le puna un sistem de operare masluit, custom

| Celcestietot a răspuns (pentru Simpatic):

Se pot realiza, așa este. Ne-ar trebui ceva precum Elysium care să despartă binele de rău, inteligență artificială sau altceva.

| Simpatic a răspuns (pentru Celcestietot):

Daca imi aduc aminte bine din filmul Elysium pe care l-am vazut acum ani buni, parca aveau pe acea planeta care era precum Raiul, un fel de sarcofag, sicriu sa-l numim in care intrai bolnav sau pe moarte si ieseai vindecat, ce tare ar fi acest sicriu, adica un RMN vindecator!

| Celcestietot a răspuns (pentru Simpatic):

Da, îți aduci aminte bine happy.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

"Mai multi oameni se ruginesc decât se uzează". Thomas Jefferson
" Domnul Dumnezeu a luat pe om si l-a așezat in gradina Edenului, ca sa o lucreze si sa o păzească". Biblia-Geneza 2/15.
" Sedentarismul poate duce spre degradare si moarte.
Inactivitatea este o cauza prolifica a bolilor." Sorin Nicola - Sănătate si vindecare folosind stilul de viață edenic si remediile naturale.
O treime din viață o dormim. Daca nu am muncii ce am putea face doua treimi din viață?

| Nilsson a răspuns:

Munca este unul din scopurile primare pe care Dumnezeu le-a stabilit pentru oameni, o mare parte din suferința ta este cauzată de lipsa activității, mi-ai spus despre problemele tale, dar cred că ar trebui să încerci să îți găsești o activitate pe care ai putea să o practici și să o faci cu plăcere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai demult fugeam cu sulita si cu pietre ascutite facaute de noi dupa caprioare si alte animale. Pentru a ne face rost de mancarea necesara, iar femeile culegeau ierburile, fructele si legumele primordiale. Practic asta am facut majoritatea timpului.
Ulterior am mai avansat prin agricultura domesticirea animalelor am putut reliza ca persoane specifice sa faca MUNCI specifie "relativ mai usoare" si mai putin periculoase.
Tot asa am avansat pana in perioada industriei cand constul vietii pentru indivizi a devenit foarte ieftin.
Daca nimeni nu ar munci ce s-ar alege de oameni? Noroc ca tehnologia avanseaza si inventem roboti., care fac munca noastra. Insa tot trebuie sa lucrii cate ceva. Mult mai putin ca generatiile anterioare., Mai demult la 12 ani erai la lucru cate 12 ore /zi., faceai munci ce azi nici adultii nu fac., deci cat o evoluat viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa mai dai Alt-Tab si sa intri inapoi in Sims 4 unde pana si acolo aia merg la job total anapoda cand poti sa apesi Ctrl-Shift-C si sa scrii "motherlode". Nu e asa si in viata reala, ce naiba?