| Dreamy a întrebat:

De ce fetele frumoase sunt imediat catalogate pitipoance sau curve? Eu cred ca asta este invidie pura. Voi?

Răspuns Câştigător
| AndrogynBeauty a răspuns:

Asta nu este adevărat! Majoritatea piţipoancelor nici măcar nu sunt fete frumoase... oricum mie mi se pare puţin ireverenţios să-i spui unei femei că e piţipoancă sau curvă, indiferent ce-ar face. În fond, se f.u.t.e. cu cine vrea şi când vrea, nu trebuie să-i ţină nimeni socoteala aventurilor, iar felul în care se îmbracă/machiază, ţine doar de stil. Dacă-l are, bine, dacă nu, asta e.
Realitatea e că uneori poţi "cădea în păcatul" de a arăta ca o piţipoancă, dar asta nu înseamnă că lumea trebuie să te trateze cu dispreţ. Am cunoscut fete care puteau fi încadrate şi la piţipoance şi la curve şi care erau foarte de treabă, plăcute, unele chiar şi educate, culte. Şi viceversa: am întâlnit fete cu pretenţii de mari doamne care erau ţărănci... deci lucrurile-s relative. Nimeni nu are dreptul să te catalogheze doar pentru că porţi o rochiţă mulată şi arăţi bine la corp... sau că ai nu-ştiu-ce machiaj. E doar prostia celor care te judecă!

27 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Alo, masculii nu le mai ziceti curve ci femei care le place mai mult sexu', curve sunt acelea care se da mari doamne familiste si da cu, curu in toate directiile. Macar noi barbati sa intelegem asta (ca oricum intre ele se fac curve) cu cât sunt mai multe cu atat avem si noi placeri mai diverse fraierilor, pai daca erau toate pioase noi ce mai f*uteam băi găgăuzilor? Si apoi fiecare femeie e libera sa faca ce vrea cu, curul ei.

| Hombre a răspuns:

Si prea fericitul oţelar sării sa-si apere obârşia.laughing

| Flav a răspuns:

Eu cred ca esti imatura.

| carminaburana43 a răspuns:

Androgy Beauty cunoaste viata din toate aspectele ei, e fara prejudecati vede realitatea exact asa cum este eu i-as da funda.Da maturitate in a judeca si vedea oamenii fara prejudecati daca toata lumea ar judeca asa lumea s-ar ridica cu cel putin 100 puncte iq si nu ar mai face prostia atitea victime peste tot.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este și acesta un statut, nu?
Caracterul vorbește, nu gura lumii care este slobodă!
Pa, pa.

| DianaScorpio a răspuns:

Deoarece conteaza felul in care iti etalezi frumusetea. Cele care sunt facute curve sau pitipoance, nu degeaba sunt facute asa.

| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Eu cred că este vorba de comportament.
Dacă te porţi ca o piţipoancă--plină de fiţe, arfe, figuri şi tot aşa-- cum presupui tu că ar trebui să o percepem?
Dacă eşti frumoasă nu înseamnă neapărat că trebuie să fii total antipatică. yawn
Imaturitate scrie pe faţa ta, fetiţo!

| Skylar a răspuns:

Frumusetea nu consta intr-un strat gros de fard si o tona de machiaj, chestiile alea ma dezgusta.un mod jalnic de a ascunde uratenia

| Polaris a răspuns:

Atât timp cât tipa aia frumoasă nu face b0tyk, se îmbracă în roz şi-şi lasă decolteul la limita limitei...

| LuS[z] a răspuns:

E o prejudecata.Atat.Asta nu inseamna ca chiar sunt.

| Whiff a răspuns:

Nu toate sunt catalogate astfel. Depinde de comportamentul pe care il au in societate.

| Azazel_2358 a răspuns:

Nu fetele frumoase nu sunt catologate pitipoance daca traiesti intr-un astfel de mediu asta e...

| haifisch a răspuns:

Eu cred ca esti pitipoanca. laughing

| DعeutZa a răspuns:

Nu toate...dar depinde de comportament si modul cum se imbraca...parerea meathinking poate ies prea mult in evidenta

| 1Q a răspuns:

Si eu cred la fel

| unknownn a răspuns:

Pentru că aşa sunt majoritatea 90% curve!

| Nymphetamine a răspuns:

Unde ai vazut tu pitipoance frumoase?

| Dreamy explică:

@Robi: Nu este vorba despre mine.

| Dreamy explică:

@Robi: Nu este vorba despre mine.

| alinaiiiioana a răspuns:

Scumpo/ule fetele frumos de obicei sut curve sau pitipoace. abuzeaza de frumusetea lor si si-o strik pri diverse moduri...di cauza ambitiei sau prostiei sau o combinatie itre ajung curve sau pitipoance sau dogate... nu putem spera decat sa ajunga cele mai mule la pitipoance:d

| xSoaked a răspuns:

Fetele frumoase nu sunt catalogate astfel... Nimeni nu zice asta. Fetele vulgare sunt considerate asa. Toate fetele frumoase pe care le cunosc sau nu neaparat sunt departe de a fi pitipoance, din contra, sunt finute, naturale si au bun gust, ceea ce este exact opusul pitipoancelor. Cat despre curva, poate daca sunt frumoase au avut multi boyfriends si lumea le considera astfel din acest motiv.

| Robi_3511 a răspuns:

Fetele frumoase sunt pitipoance sau curve numai daca si ele sunt constiente ca arata bine, aparent tu te crezi frumoasa si crezi ca lumea te invidiaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele frumoase nu sunt catalogate drept piţipoance sau curve fără motiv. Poate că îşi pun frumuseţea în valoare într-un alt mod decât cel natural şi asta le face să pară aşa. Nimic nu se întâmplă degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca iti iau fardurile te desfigurez"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Androgine? nemernicule? ce stii tu despre taranci? ce inseamna pentru tine taranca? am impresia ca esti proasta satului si nu-ti dai seama, trebuie sa ti-o, pun eu.

| becka133 a răspuns:

Este adevarat dar un dfert dintre ele chiar cred ca sunt... unele...

| TheCyrusFever a răspuns:

La ce fel de fete frumoase te referi?