| PrivateName a întrebat:

De Ce Nu Putem Trai Fara Aer?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca ne sufocam laughing))

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Oare? Ia încearcă să-ţi ţii respiraţia 30 de minute.
E o minciună, cum să nu poţi?

| NickiMinaj a răspuns:

Pentru ca nu se mai face schimbul CO2-O2 la nivelul membranei alveolo-capilare si crapi happy

soothe
| soothe a răspuns:

Pentru ca nu suntem bacterii anaerobe!

| kiki a răspuns:

Dar fara creer putem trai? uni da! sau fara inima? sigur ca se poate! lasa-ti, nu ma mai stresati, cu raspunsul om vedea noi mai incolo, cand o trebui sa platim si ce respiram! traiasca Romania!

| VecinaDeLa3 a răspuns:

Aerul contine oxigen. Avem nevoie de oxigen pentru arderile controlate din corp(ex.glucoza). In urma arderilor rezulta energia. Avem nevoie de energie ca sa facem orice...nimic nu functioneaza fara energie.

| SudHop99 a răspuns:

Ca murim si nu e prea bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si fara apa, si fara mancare, si singuri.deci sunt mai multe DC-uri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crinule, invata sa scrii mai intai...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De chichi.